Mun pitäis laihduttaa ainakin vielä 1,5kg. Kannattaisko paastota vai syödä 500-800 kcal?. Lähtiskö 1.5kg viikosssa pois jommalla kummalla menetelmällä? Oon laihduttanut ns. terveellisesti pienillä vajeilla, mutta paino on tippunut niin hitaasti, että en jaksais odottaa enää kuukautta että pääsisin näistä läskeistä eroon! Mitat tällä hetkellä 163/45.5
paras
keino?
6676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
olen aika samoissa mitoissa kanssasi ja laihtua haluan vielä vähäsen :)
itse suosittelisin ehkä että pitäisit 1-2pvä paastoa ja sitten söisit sen about 500-800kcal päivässä ja tietenkin muista liikkua!
Voisin huomenna syödä vaikka vaan kasviksia ja mehukeittoa, ja jatkaa sun ehdottamalla kalorimäärällä. Osaatko sanoa vielä kuinka nopeaa tuo 1.5 kg lähtis? Mulla kun on koko ens viikko lomaa, niin hyvin pärjään vähillä kaloreilla tuon ajan kun oon vaan kotona. Liikuntaa aion silti harrastaa jossain määrin.
tosi vaikee sanoo kaua menee aikaa koska se on niin yksilöllistä - ehkäpä viikko?
Aattelin itekkin tiputtaa juuri tuon verran, ja suon tälle aikaa 2 viikkoa. Syön roimasti yli 1000 kcal päivässä, lisäilen energiaa vähitellen. Lasken kalorit silleen, että tulee 10500 kcal:in vaje kahdessa viikossa.
Kuinka sä noin suuren vajeen aiot saada aikaiseksi? Liikkumallako?
Liikkumalla ja säätämällä kaikkea... 10500 kuulostaa kyllä suuremmalta kuin mitä on. :P