kaikin puolin. Vaikka minulla on ainakin sata syytä olla näyttämättä näitä
tunteita ja ajatuksiani sinusta liian selkeästi julkisesti, niin toivon että
ymmärrät silti minua ja ajatuksiani. Osaatkohan asettua asemaani.. Toivon
niin..
Pidän sinusta valtavasti. Ajattelen jopa niin, että vain harva ymmärtää sen,
millainen aarre olet. Minusta tuntuu että ymmärrän sinua paremmin, kuin eräät
sinulle paljon läheisemmät henkilöt. Se johtuu siitä, että olen monella tapaa
samanlainen..
Olet hämmästyttävä ja saat minut hymyilemään kerta toisensa jälkeen! :D
Tuleekohan koskaan tilannetta, että saan rutistaa sinua oikein kunnolla... :)
Enkä muuten ole mikään haaveilijaluonne, vaikka teksti antaa ehkä ymmärtää.
tunteita ja ajatuksiani sinusta liian selkeästi julkisesti, niin toivon että
ymmärrät silti minua ja ajatuksiani. Osaatkohan asettua asemaani.. Toivon
niin..
Pidän sinusta valtavasti. Ajattelen jopa niin, että vain harva ymmärtää sen,
millainen aarre olet. Minusta tuntuu että ymmärrän sinua paremmin, kuin eräät
sinulle paljon läheisemmät henkilöt. Se johtuu siitä, että olen monella tapaa
samanlainen..
Olet hämmästyttävä ja saat minut hymyilemään kerta toisensa jälkeen! :D
Tuleekohan koskaan tilannetta, että saan rutistaa sinua oikein kunnolla... :)
Enkä muuten ole mikään haaveilijaluonne, vaikka teksti antaa ehkä ymmärtää.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Olis kyllä ihan yli-fantsua, jos minun ihastukseni ajattelisi minusta noin!
Mutta en taida olla hämmästyttävän upea, vaikea kuvitella.
mutta en tosiaankaan ymmärrä sinua enkä ajatuksiasi. Tahtoisin niihin vähän pientä valaistusta. En todellakaan osaa asettua asemaasi. Siitä rutistuksesta haaveilen..:)
mistä tuollaisia satumaisia naisia löytyy?
Satumainen nainen :)
kosia?
itsensä luottamukseni arvoiseksi...:)
pettänyt pahasti?
:´(
toisella ole sormensa pelissä, ihmismieli kun aika alhainen ja ilkeä...
Ihan onnistui omin keinoin...
Onko se niin lopullista? Eikö se asia olisi korjattavissa/puhuttavissa?
puhuminen
heti, kun sellaisia tulee. Rutistakin niin, että tuntuu. Kaipuu kokea sun kosketus ja kuulla sun ihana ääni ihan korvan juuressa on valtavan suuri ;)
pidät minua aivan liian suuressa arvossa. En ole puoliksikaan niin hyvä. Aavistan ainakin jotain tunteistasi ja ajatuksistasi eikä sinun tarvitse näyttää niitä julkisesti. Samoista syistä minun käytökseni on usein kylmän välinpitämätöntä ja töykeää. Ei minunkaan asemani helpoin tässä ole...
Minulla on vähän läheisiä ihmisiä, joihin voin luottaa. Emme oikeastaan tunne toisiamme, mutta jollain tavalla olet yksi niistä, joiden kanssa voin olla pelkäämättä oma itseni. Olethan sinä minua jo rutistanut. Harva on päässyt minua niin lähelle.
En tiedä miten tässä käy, sillä minulla on vain pieni osa panoksista ja korteista ja rulettia pyörittävät muut.
ja aika paljon sinun ansiostasi vai mitä ? Olin jo kovasti tulossa, mutta et sitten kuitenkaan halunnut. Ei se mitään, muistelen sinua lämmöllä ja rakastankin aina juuri sellaisena kuin olet.
Hetki vielä kirjotit tollasta kaunista! Ei kannata uskoa et sun rakkaas kirjottelis kaikkea pahaa. Tuskin vaan. Jos siks mieli muuttuu miten sattuu. Pidä nyt kiinni vaan tosta ritarillisuudesta.
-en kukaan edellinen-
tuota mitä kirjoitit, niin miksi kirjoitit :(
vain siirtoja ihmisnappuloiden manipulointipelissä - ei niillä silloin ole sen suurempaa tarkoitusta.
oikeassa elämässä?
kysymys...
tehnyt sellaista?
uskaltanut sanoa itselleen.
ymmärtäväni sinua enää. Enkä edes halua koska et kuulu elämääni millään tavalla. En tietenkään mitään pahaa sinulle toivo mutta luulen että "meidän aikamme" on ohi. Liian paljon aikaa on kulunut ja liian paljon on tapahtunut.
Sinä elät omaa elämääsi ja minä omaani ja kumpikin pysyy erossa toisistaan, niinkuin aikaisemminkin. Kuten itse halusit.
ja ihmettyttää, että jos todella olen sinun mielstäni upenainen miksi et sitä voi minulle joskus salaa vinkata. Minä olen yllättävän hyvä oivaltamaan asioita.
Samanlaisuutta meissä totta tosiaan on itseasiassa niin paljon , että välillä jään sitä hiljaa naureskelemaan. Ymmärrän senkin että sinun tilanteessasi et välttämättä enempää pysty tekemään, mutta toisaalta mielikuvitus on hyvä ystävä.
Pitäisi kai käytää kekseliäisyyttä jotta siasin sinulta tuon ison rutistukse, koska se olisi varmasti lämmin ja suojeleva. Aarre jutusta en tiedä, mutta arvaan ettet ole mikään perus haaveilija.
Minäkin jään usein hiljaa naureskelemaan samankaltaisuutta. Se ei ole
kuitenkaan syy kehua sinua upeaksi. Olet vain yksinkertaisesti sellainen
lojaali ihminen, johon voi luottaa sataprosenttisesti.
Se mies saa näin järkevästikin ajatellen vahvan tuen elämäänsä, jolle sinä
lupaudut.. :) Toivottavasti saat samanlaisen miehen itsellesi.
En osaa kyllä arvatakaan, miten meidän tulee käymään... :)
naurattaa se, että olet noinkin hyvä oivaltamaan.
Sinun naisesi saa varmasti älykästä ja fiksua seuraa jonka haluat jakaa ilot ja surut loppuelämän... :) Toivottavasti saat viellä paremman naisen itsellesi.
Meidän tulee käymään aika hullusti, mutt aratkaisun avain on sinun kädessäsi :)
samalla tavalla epäsuorasti, kuin minäkin. Jostain syystä en voi olla kuvittelematta
tuota tekstiäsi hänen äänellään luettuna. Mielikuvitus on hyvä ystävä, ja minulla se
on aika vilkas. Voinkin hyvin kuvitella hänen suuhunsa tuon tapaista tekstiä :)
En silti ole sellainen haaveilija, joka leijuu aamusta iltaan unelmissaan, vaan
käytän myös päätäni ja toimin tarvittaessa.. :) Ehkä ratkaisun avaimet ovatkin
käsissäni. En voi kuvitella sinun ratkaisevan tätä, mutta voit silti auttaa
minua. Keksit kyllä konstin siihen... :) En tee itsekään päätä pahkaa mitään..
Ja kiitokset noista sanoista. Et voi itsekään olla mikään normityyppi, jos
voit päätellä muutamasta rivistä tuon... :)
Vaikutat aloitteentekijältä :)
Saatan tehdäkin aloitteen, mutta teen sen vain yhden kerran. Ja jos silloin koko
homma menee metsään, järkeni puuttuu peliin, enkä tee samaa virhettä toiste.. :)
Ainakaan yleensä... :)
Haluan saada enemmän varmuutta asiaan, ennen kuin teen mitään ratkaisevaa...
kuullu ettei aikaa ole hukattavaksi asti? Mtiä varmuuta sinä nyt viellä tarvitset? En minä aijo tehdä stiä ensimmäistäkään aloitetta. Kerran sen melkein tein, mutta kohde vähän niinkuin katosi näköpiiristä.... :)
joka tossa aikasemmin kirjotteli. Kiinnostaisi todella tietää miten olit sen
tekemässä "melkein" ja miten kohde vähän niinkuin katosi näköpiiristä.. :D
Kuulostat kieltämättä aika humoristiselta, sitä ei voi kiistää.. ;)
Onkohan tuosta tilanteesta kulunut minkä verran aikaa?
Eipä tuota aikaa ole tosiaankaan hukattavaksi asti, mutta kuinka käyttää se
vähäinen aika oikein ja tehokkaasti... :) Ei meillä kyllä ole liikaa yhteistä
aikaa, joten varmistelu tuntuu jossain määrin aika hitaalta prosessilta... :)
Tuo "näköpiiristä katoaminen" jäi kyllä huvittamaan. Mikä lie jänishousu...
Saatan jopa kuvitella, että se olen tosiaan ollut minä.
eetä sama nainen olen. VOi olla ettet edes huomannut, että silloin meinasin jonkin näköisen aloitteen tehdä.
Minulla huumoria... ei suinkaan en ole puolesta enkä vastaan pikemminkin päinvastoin.
Pitäiskö sun nyt vain toimia, jos olet oikeasti hänestä kiinnostunut, ettei vaikka aika lopu kesken, jos se nyt voi loppuakaan kesken.
kun kerran varattukin olet! Anna sen naisen löytää elämäänsä joku joka oikeasti häntä rakastaa eikä pidä vain varalla! Päästä jo irti. Teit omat valintasi, anna hänen siis tehdä oma valintansa. Suosittelen ettet koskaan mainitsekaan mitään mahdollisista tunteistasi hänelle vaan annat sen sijaan huomiota kumppanillesi.
Varattu? Kirjoitat nyt eri henkilöstä.. ;)
sitten on syynä sille että et halua tai voi näyttää tunteitasi julkisesti? Tai sille että hänen pitäsi asettua sinun asemaasi?
Jos kumpikaan ei ole varattu en näe mitä ongelmaa tilanteessasi on. Tosin rohkeutta täytyisi löytyä ja se löytyykin jos todella haluaa...
Mikäkö on syynä..? Kerroin jo että niitä on ainakin sata. Luettelenko ne kaikki? ;)
tekosyitä...? ;)
Pelaan aina varman päälle. Ehkä hänkin on varovainen. Hän on kuitenkin aika
vahva, joten siinä mielessä hänen ei tarvitse kenenkään takia hävetä. Ehkä hän
pelkää eniten nolaavansa itsensä edessäni. Minäkään en suoranaisesti pidä
noloista tilanteista, mutta on myös muita asioita, jotka jarruttavat..
Eli olipa tekosyitä tai ei, pelaan varman päälle.. :) :(
olla sata syytä olla näyttämättä omia tunteitani ja ajatuksiani, mutta ymmärrän kyllä sinua hyvin. Joskus liiankin hyvin ja joskus hiukan viiveellä, mutta loppujen lopuksi näen ja oivallan paljon enemmän kuin moni olisi lopulta valmis myöntämään...
En tiedä olenko aarre, mutta teen parhaani niiden ihmisten eteen, jotka hyväksyn ikäänkuin omikseni, kuten sudet muodostavat oman laumansa, eikä sitä sidettä helpolla rikota. Mutta et kyllä itsekään lakkaa minua hämmästyttämästä kerta toisensa jälkeen. Juuri kun olen jo ehtinyt rentoutua ja ajatella tuntevani sinut perinpohjin, niin pääsetkin yllättämään ja minä pidän siitä. Siitä ettet pelkää olla oma itsesi seurassani.
Kunnon rutistus tekisikin kyllä joskus terää, etenkin niinä päivinä kun koen olevani heikko ja yksinäinen. Aina ei jaksa olla vahva, vaikka niin esittäisikin.
Samankaltainen kanssasi voin olla, mutta että hämmästyttävän upea..se on jo kyllä aivan liian mairitteleva ilmaisu :D
Et taida tuntea minua ihan läpikotaisin, koska et pystynyt erittelemään, mistä tuo ns. hämmästyttävä upeus johtuu.
Olen nainen, joka kaipaa perusteluja väitteille, koskapa uskon, että sinäkin olet sellainen mies..olenko väärässä?
Jospa siis suoriudut tuosta tehtävästä niin voin myöntää, että todellakin olemme samankaltaisia..
Jos taas et niin täytyy todeta, että olet samanlainen pintaliitäjä, kuin useimmat ovat - ei millään pahalla :D
kuuleekin.. tai näkee.. En tarkoita samankaltaisuudella sitä, että olisimme
identtisiä. Onhan meillä jo se ratkaiseva ero, että minä olen mies ja hän taas on
nainen. Hänestä vain löytyy sellaisia piirteitä, joita arvostan myös itsessäni..
Ihmissuhdeasioissa luotan usein intuitioon ja omaan ihmistuntemukseen. Aina ei
järjelliset yksityiskohdat ja perustellut väitteet riitä, kun on kysymyksessä
kiemuraiset ihmissuhdekuviot.
Tuomitset useimmat ihmiset pintaliitäjiksi. Mikään ei rumenna ihmistä enempää,
kuin ylpeys. En todellakaan väitä olevani samanlainen kuin sinä olet. Etkä sinä
voi olla se jolle kirjoitin... En silti tiedä, miksi vastasin... :)
Ihmistuntemuskin voi olla puutteellinen, me kun emme nääs, ole täydellisiä.
Se on eniten väärässä, joka uskoo olevansa jossain asiassa täydellinen. Vaikka
luotan itseeni ihmistuntijana, luotan myös siihen, että voin yhtä hyvin olla
väärässä. Siksi onkin parempi esittää vain olettamuksia.. Ehkä ja ehkä.. :)
Jos olisin aukoton vaikkapa ihmistuntijana, en todellakaan jaarittelisi tälläkään
palstalla mitään. Olisin jo tehnyt jotain ratkaisevaa... Mutta kun ei..
Tässäkin tapauksessa tunteet ratkaisevat koko homman. Tarpeeksi vahva tunne
näkyy jo kasvoista, olipa sitten millainen järki-ihminen tahansa.. :D
sanoistasi. Noin sanoisin, jos joku kirjoittaisi minulle noin. Hänelle sanoisin itse, etten häntä suurempaa ihmettä ole koskaan nähnyt. Nyt on siis ihmeetkin jo nähty. Seuraavassa vaiheessa pitäisi päästä kokemaan tuota ihmettä. Yhdessä se onnistuu, ei muuten. Hän on ainutlaatuinen ja hänellä on kyky muutamalla sanalla osoittaa oma sisäinen kauneutensa. Hän on aarteeni, josta en tahdo päästää irti. Hän on minun aarteeni.