Raittiit huomenet!
TI 25.02-08
veska58
7619
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tämäkin päivä. Selvin päin ja ilman kohmeloa kun nyt satuttiin heräämään.
tai ainakin slevinpjiäin.
Täällähän paistaa aurinko ja olokin on ihan freesi ;)
Tänään kotia mökin lämmitykseen...
T. Jaatinen, siltainsinööri ja onnellinen mies
Raittiina.
Detroit-oppaan mukaisesti muistan kuitenkin tänäänkin, että
"Meidän on käsitettävä joka aamu herätessämme, että on mahdollista, että sen päivän iltana olemme tolkuttomasti kännissä."
Jaksamista teille, jotka olette raittiina oman tahdon ja voiman avulla, minua päätökset eivät auttaneet mutta onneksi löysin ohjelman ja sen avulla itseäni suuremman voiman.
Nyt jään laskemaan minuutteja kauanko kestää ennen kuin viestini poistuu.
Kiitoksia visaista ajatuksista sAAmari, minäkin voin yhtyä noihin ajatuksiin. Mutta kun voima häviää, silloin minä olen eksyksissä. Tänään kuitenkin olen löytänyt tarvittavan voiman, joka toivottavasti takaa raittiin päivän.
Viesti poistu, minäkin ymmärrän sen tosiasian että "Meidän on käsitettävä joka aamu herätessämme, että on mahdollista, että sen päivän iltana olemme tolkuttomasti kännissä." Uskon kuitenkin että tänään minun ei tarvitse turvatua alkoholiin koska en halua juoda sitä enään/ tänään. Raittiina eläminen on paljon mielekkäämpää kuin kännissä sekoilu, nyt minä lähden xx-ryhmään, en sen vuoksi että minulla olisi viinanhimo vaan sen vuoksi että ryhmä elää.
ps. jospa haudattaisiin "sotakirveet" ohjelma opettaa meitä tähänkin.