Mä olin vaarin kaa kävelyllä ja kadun reunalla näin punaisen auton minkä väri oli haalistunut ja takapyörät hassusti sisäänpäin lintalla,mä kysyin vaarilta mikä auto se on ku vaari tietää autoista kaiken ja se sano että se on koora ja niitä tehtiin ennen sekkoslovakiassa.Enää niitä ei oo kun se on volsun kopio nykyään,eikä oo sekkoslovaakiakaan...ja hyvä niin,sano vaari.
Kävelyllä
kyselevä
3685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kumpiko kävellytti kumpaa?
Jopa Skodakin. Paitti että Ihminen ei muutu. Ei oo enää Volvoakaan. Mallissa riippuen se on ollut mitsu/volvo. Taksissa se on ollut vw moottorivolvo ja nykyään enemmän Ford/volvo .Välillä se oli melkein relluvolvo.
jos eiole autoa korttia siinä on joutavaa aikaa keksiä kaikenlaisia kansan satuja, kun eitarvitse keskittyä ajoneuvon kuljettamiseen.