Voi kun en löydä

aloitusta jossa kirjoittajan psykölogiksi lukeva jälkikasvun edustaja oli kommentoinut jonkun kirjoitustyyliä. Oisin katsonut mitä hän on kommentteihin vastannut ja mitä kaikkea vastauksiin on tullut. Voisiko joku minua pölhöä evästää tässä asiassa. Juu. Tää on tyhmä alotus, juu, mutta hain jo pariin otteeseen ja minnuu niin tää haluttaisi tietää

6

797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • O-Orvokki

      koska sitä ei näyttänyt löytyvän haun avulla.
      Voithan vielä itsekin kokeilla, jos muistat sopivia avainsanoja. Itse kokeilin vain 50 -palstalta, mutta mieleeni tuli juuri, että sehän voisi ehkä myös olla siirretty jonnekin muualle.
      Enempää auttamisenhalua en valitettavasti itsestäni löytänyt.;))

      • taitaa se olla poistettu, mä en ees sellasta hakujuttua osannut käyttää. Nolo myöntää. Pitääpi tutkia tarkemmin tätä juttua. Mutta eikö ollutkin mukava sitä seurata minkälaisia kommentteja se kirvoitti. Ite olin vähän hölmistynyt, sitten huomasin jonkun julmistuneen ja toisen pistävän nauruksi.


      • ihan hyvä juttu
        satumaa kirjoitti:

        taitaa se olla poistettu, mä en ees sellasta hakujuttua osannut käyttää. Nolo myöntää. Pitääpi tutkia tarkemmin tätä juttua. Mutta eikö ollutkin mukava sitä seurata minkälaisia kommentteja se kirvoitti. Ite olin vähän hölmistynyt, sitten huomasin jonkun julmistuneen ja toisen pistävän nauruksi.

        kirjoittajaa täällä haukkuu ja panettelee patologisesti sairaaksi ihmiseksi, niin aika asiaton sellainen kirjoittaminen on. Mutta sinähän et pitänyt kiltteilystä.


      • O-Orvokki
        satumaa kirjoitti:

        taitaa se olla poistettu, mä en ees sellasta hakujuttua osannut käyttää. Nolo myöntää. Pitääpi tutkia tarkemmin tätä juttua. Mutta eikö ollutkin mukava sitä seurata minkälaisia kommentteja se kirvoitti. Ite olin vähän hölmistynyt, sitten huomasin jonkun julmistuneen ja toisen pistävän nauruksi.

        hakeminen on helppoa ja toiminnot selviävät helposti ihan vaan lukemalla ja avainsanat kirjoittamalla. Katso tuosta Suomi24-sivun yläreunasta ja klikkaa kokeeksi "Laaja haku". Se opastaa sinua ja löydät keskustelupalstoilta melkein mitä vaan helposti. "Hae" sanan edessä olevaan lokeroon voit kirjoittaa sanoja esim. muotoon: hakeminen toiminnot helppoa tai "hakeminen on helppoa". Kokeillen selviää, miten käskyt eroavat toisistaan.;))

        Muut hakukoneet hoitavat muissa asioissa vastaavan, mutta haettavat sanat kirjoitetaan ylemmäksi kuvaruudun valikkolokeroon.


    • HTZA

      siinä analysoitiin jotain nimimerkkiä.

    • sä minun

      kirjoituksia haet.
      En toista, kun et ole talteen ottanu niin sitä et enään löydä mistään.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      116
      6310
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      377
      6113
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5810
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3952
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2345
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2335
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      115
      1390
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1211
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      182
      1052
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      867
    Aihe