Onko kellään minkäänlaisia kokemuksia kylpylä Bombasta?
Esim. Millainen paikka lapsiperheelle?
Onko siellä millainen ravintola/syömispaikka?
Ja muutenkin kuinka monipuolinen kylpylä on kyseessä.
Ja vielä kun joku tietäisi sivun jossa on sisäkuvia Bombasta.
Kysyn vielä tässä, että millainen lumitilanne sielläpäin?
Täällä Etelässä synkkää.
Kylpylä Bomba
25
19170
Vastaukset
- tsekata
...enstex omakehut osotteesta
www.bomba.fi
Kuviakin sieltä löytyy.
Tilaa on yleensä ollut yllinkyllin ja lapsiperheellekin on tekemisiä, mutta joutuu itse hieman hakemaan, jos ei halua tilata valmista ohjelmaa joko Metsänväeltä (www.metsanvaki.fi) tai Hyvärilästä (www.hyvarila.fi). Kannattaa katsoa myös Nurmeksen menovinkeistä (www.nurmes.fi) juttuja.
Siellä on yleensä ollut aika paljon ohjelmaa esim. lapsille kirjastolla pitkin viikkoa.
Safkaa saa tietysti Bombalta ja Hyvärilästä (halvempi ja hyvä paikka) ja sitten on pari ptsapaikkaa ja Nurmeshovi-niminen hieman nuhjaantuneen oloinen hotelli vanhassa kauppalassa (mutta ruoka on halpaa ja extrahyvää). Tusinaruuan ystäville on sitten vaikka millaista paikkaa alken ABC-asemasta....
Kylpylä on pieni ja varustus ei oo mitään huippuluokkaa, mutta kyllä siellä on viihdytty ihan kohtuullisesti jo useana talvena. Murtsikkalatuja on ja Pielisen jäillä on ihana hiihdellä, on mm. hiihtokahvila järven takana. Olikohan Männikkölän pirtti. lunta on kuulemma Nurmeksessa tällä hetkellä alle metrin, mutta yli 50 cm. mittaustulos riippuu paikasta, vaaroilla on aina enemmän, kuin järvenrantatasossa.
Voimme suositella!
Nimim.
Perhe 2 3- Nurmekseen matkustava
Kiitos tästä.
Onko kylpylä Bomba pienempi kuin Imatran kylpylä? - pienempi....
Nurmekseen matkustava kirjoitti:
Kiitos tästä.
Onko kylpylä Bomba pienempi kuin Imatran kylpylä?...todella snadi!
- Nurmekseen matkustava
pienempi.... kirjoitti:
...todella snadi!
pienempi?
Antakaas nyt joku kunnon sisäkuva kylpylä Bombasta - katella...
Nurmekseen matkustava kirjoitti:
pienempi?
Antakaas nyt joku kunnon sisäkuva kylpylä Bombasta...noista em. osoitteista, mutta tässä kuitenkin pari suoraa linkkiä:
http://www.nnc.fi/bomba/images/103-0383_IMG.jpg
http://www.nnc.fi/bomba/images/Img0005.jpg
http://matkailu.ncp.fi/nurmes/kuvat/sotkan_kylpyla.gif - Nurmekseen matkustava
katella... kirjoitti:
...noista em. osoitteista, mutta tässä kuitenkin pari suoraa linkkiä:
http://www.nnc.fi/bomba/images/103-0383_IMG.jpg
http://www.nnc.fi/bomba/images/Img0005.jpg
http://matkailu.ncp.fi/nurmes/kuvat/sotkan_kylpyla.gifOlinkin jo löytänyt, ennen kun vastasit.
- sivusta seurannut
"sen verran voin kertoa
Kirjoittanut: Justiinsa juu 8.3.2008 klo 17.17
Ala jolla työskentelen on metalliala ja työskentelen palkansaajana en yrittäjänä.Päivittäistavarakaupan kanssa minulla on vain normaali asiakas kontakti,siis käyn ostamassa tarvitsemani hyödykkeet.En todellakaan ymmärrä tuota sinun suorastaan agressiivista vihaa Nurmeksen kauppoja ja kauppiaita kohtaan."
Tätä samaa itsekin ihmettelen, kun noita mykän nurmeslaisen kirjoituksia olen lukenut. Kuvaukset eivät vastaa nimittäin laisinkaan kokemaani asiakaspalvelua Nurmeksen liikkeissä.- kovin
Kahlasin juuri ensimmäistä kertaa keskusteluketjunne läpi. Sanattoman mielipiteet, joita hän esittää totuuksina, eivät pohjaudu mihinkään todellisuuteen. Henkilö erittäin helposti provosoituva, argumentointi naiivia. Hän on varmasti joku teini, joka kirjoittelee vaan provot mielessään.
Siis todella vajokki. - varjokista
kovin kirjoitti:
Kahlasin juuri ensimmäistä kertaa keskusteluketjunne läpi. Sanattoman mielipiteet, joita hän esittää totuuksina, eivät pohjaudu mihinkään todellisuuteen. Henkilö erittäin helposti provosoituva, argumentointi naiivia. Hän on varmasti joku teini, joka kirjoittelee vaan provot mielessään.
Siis todella vajokki.pitää luultavasti paikkansa. Hänen asenteissaan VAIN kauppias osaa hoitaa homman.
Nykyiset omat kokemukseni Nurmeslaisten kauppojen palvelusta ovat melkoisen positiivisia. Hymyäkin piisaa.
Tulee nyt tässä mieleen aika noin parikymmentä vuotta sitten, kun taisin olla vielä nuoreksi sanottava. Senaikainen muistoni asiasta on, että Jukolalla oli töykeimmät kassat ja militantti palvelu. Kauppayhtiö veti pisimmän korren ainakin henkilökunnan ystävällisyydessä. Tori-Halli, vai mikä se nyt olikaan sijoittui varsin auliiseen palvelutasoon. E- liike taasen oli minunlaiseltani "aatteen pannassa", joten mielikuvat siitä ovat harmaat.
Mutta tämä kuvaukseni ei koskekaan nykypäivää, johtuneeko osaltaan siitä ,että joka puljussa tunnemme toisemme, -ainakin vakitusen myymälähenkilökunnan suhteen.
- Sanaton Nurmeksesta
Hyökkäys on paras puolustus, mutta jossain kohtaa kannattaisi kuitenkin luovuttaa ja antaa pölyn laskeutua.
Tuollainen monipersoona nimimerkkeily on todella typerää ja etenkin tällaisessa tapauksessa, kun on mokattu oikein kunnolla.
Nyt on varmasti viisainta clousata tämä topic ja tehkää tänne kirjoittelun sijaan jotain oikeasti tuon ränsistyneen uimahallin hyväksi.
Tällainen lapsellinen mainonta vaan pilaa lopunkin maineen Bombasta.- itsehän...
...olet puheenvuorosi käyttänyt.
- Justiinsa juu
Taas tätyy surulla tunnustaa sinun olevan väärässä,väittässäsi minun puuhastelevan eri nimimerkkien takana.Mielikuvituksesi aiheuttaa kepposia,vai onko kysymys vakavammasta oireilusta?Minä en mainosta mitään,ainoastaan puolustan PAIKALLISTA liiketoimintaa.Enkä kyllä tunne mitenkään mokanneeni,päinvastoin olen saanut sinut nyyhkimään sanattomaksi nurkkaan,sinä kykenet vain jänkyttämään samaa viestistä toiseen,ilmeisesti olet turhautunut omaan turhuuteesi.PS;pyyhi kyynelet ja mene pulkkamäkeen.
- väärässä
Meitä on useita keskustelijoita tässä ketjussa, jotka olemme näkemyksesi suhteen täysin eri mieltä. Kirjotat erittäin halveksivasti nähtävästi asiasta ja palvelusta, jota et ole kirjoitustesi perusteella edes käyttänyt viime vuosina. Viisas jättäisi moiset kirjoitukset kirjoittamatta.
En ole Jukolan palveluksessa, enkä myöskään mitenkään sidoksissa Bomban kylpylään. Sen haluan kuitenkin sanoa, että Bomballa on tapahtunut hurjan paljon edistymistä parin viime vuoden aikana. Paras todiste tästä on lisääntyneet kävijämäärät, sisätilaremontit sekä käynnissä olevat rakennusinvestoinnit. - Sanaton Nurmeksesta
väärässä kirjoitti:
Meitä on useita keskustelijoita tässä ketjussa, jotka olemme näkemyksesi suhteen täysin eri mieltä. Kirjotat erittäin halveksivasti nähtävästi asiasta ja palvelusta, jota et ole kirjoitustesi perusteella edes käyttänyt viime vuosina. Viisas jättäisi moiset kirjoitukset kirjoittamatta.
En ole Jukolan palveluksessa, enkä myöskään mitenkään sidoksissa Bomban kylpylään. Sen haluan kuitenkin sanoa, että Bomballa on tapahtunut hurjan paljon edistymistä parin viime vuoden aikana. Paras todiste tästä on lisääntyneet kävijämäärät, sisätilaremontit sekä käynnissä olevat rakennusinvestoinnit.Eli täten myönnän olevani muiden "norsun vitun naamaisten" asiakkaiden kanssa täysin väärässä Bomban kylpylän tasosta.
Se on siis mielestäsi huippukunnossa ja asiakkaiden mielipiteellä ei ole silloin merkitystä.
Tässä syy, miksi en käytä kyseisen yrityksen palveluita en ole riittävän hyvä asiakas osuuskaupalle ajattelen väärällä tavalla.
Pyydän anteeksi ja poistun. - ja pahasti!
Sanaton Nurmeksesta kirjoitti:
Eli täten myönnän olevani muiden "norsun vitun naamaisten" asiakkaiden kanssa täysin väärässä Bomban kylpylän tasosta.
Se on siis mielestäsi huippukunnossa ja asiakkaiden mielipiteellä ei ole silloin merkitystä.
Tässä syy, miksi en käytä kyseisen yrityksen palveluita en ole riittävän hyvä asiakas osuuskaupalle ajattelen väärällä tavalla.
Pyydän anteeksi ja poistun.Itse olet useamman kerran todennut kuten viimeisessä viestissäsi "en käytä kyseisen yrityksen palveluita". Miten voit edes silloin arvioida Bomban kylpylää, sen palvelua ja ilmeen muutosta, joka siellä on tapahtunut, kun et ole edes käyttänyt ko. yrityksen palveluita viime vuosina. Minä en ainakaan ilkeäisi kirjoittaa noin halveksivaan sävyyn sellaisen yrityksestä, jonka palveluita en edes itse käytä. Mutta sinulla kai on nähtävästi omat moraalisääntösi. Nähtävästi kirjoitat enemmänkin omista asenteistasi ko. yritystä kohtaan kuin itse yrityksestä.
Ole mies käytä Jukolan palveluita, tutustu sen asiakaspalveluun ja kirjoita vasta sen jälkeen mielipiteitäsi tälle palstalle.
- KYLLÄSTYTTÄÄ
Tämä BOMBASTA jauhaminen, kirjoittakaa vaan johonkin aloitukseen nimimerkin, tai otsikon kohdalle: PUTKILIIKKEEN KONKKA, niin keskustelu lähtee 24h. pois. nimimerkillä: kokemusta on
- joku
Onhan tuo Bomba laitettu uuteen kukoistukseen paljon remonttia ja onse nyt palon viihtyisämpi mitä 3-5 vuotta sitten
- Myyjä aurinkoiset
Nurmeksen keskustan R-Kioskilla saa asiakasystävällistä palvelua.Kannattaa poiketa asioimassa.
- ihmeissään ?
mistä löytää hinnat bomban sivuilta ? ja mistä voi katsoa kuvia mökeistä mitkä on karjalakylässä ?
- glopall.
Kilpailu kiristyy kolille kaks kylpylää suunitteilla
- Presso
On siellä ainakin hyvää ruokaa!
- :) :)
Mie on monta kertaa pissannut sinne kylpylän altaaseen... hih-hih.. :)
- palveluun tyytyväine
erittäin ystävällisä pystyy syömään ku ottaa sellaisen paketin.olin usein ku lapseni olivat pieniä.ny mummutettavat ja tuttujen lapsia.kysyy jos siellä itse ei löydä tai jos jotain haluaa.vuosikymmeniä oon käyny.
- hshtwth
OK, ja topichan ei ollut kuin 6 vuotta vanha :D
Ketjusta on poistettu 30 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322973- 71376
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201316Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701181- 441140
- 371011
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381001Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877