Miksi kalat jättää syömättä...

perusruoasta aina punaiset hiutaleet? Jos tarjoan
niille kasviruokaa, kalat suorastaan hyökkäävät
ruoan kimppuun.Kun taas tarjoan niille tavallista
ruokaa vihreät hiutaleet kelpaavat, mutta
punaiset eivät. Kalastooni kuuluu
kardinaalitetroja ja kiilakylkiä.
1252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

punaiset maistuu pahalle ja ei siksi kiinnosta.
Vaikkakin äiti sai sinut pienenä syömään
lautasesi erinäisin tehokeinoin tyhjäksi , niin
kaloille ei ole kuin kaksi. Ruoan
vaihtaminen/ruokinnan vähentäminen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Una kirjoitti:

perusruoasta aina punaiset hiutaleet? Jos tarjoan
niille kasviruokaa, kalat suorastaan hyökkäävät
ruoan kimppuun.Kun taas tarjoan niille tavallista
ruokaa vihreät hiutaleet kelpaavat, mutta
punaiset eivät. Kalastooni kuuluu
kardinaalitetroja ja kiilakylkiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu