Minkälainen hameenheiluttaja-

lauma siellä

oli,kun tänne medialle ilmoitetaan Ollin yöjuoksu.Turvat olisi pitänyt pitää kiinni,Ollin kanssa olisi pitänyt kilpailujen jälkeen kotimaassa keskustella ja sitten vasta tuoda asia julkisuuteen.Juoruakkoja ovat nämä johtajat.Eipä olis lentoasemalla olleet sopulit Ollia jahtaamassa,ihan kävi sääliksi koko poika. Ei Pullin aikana näin toimittu.

5

494

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juuri näin

      mutta tämä nyt vaan on niitä samanlaisia juttuja kuin mitä oli se kun norjalaiset varastivat meiltä liukuvoiteet ja vielä vakoilivat Tampereen yliopiston käytävillä Älymonoa ( mitähän sillekkin projektille kuuluu tällä hetkellä).
      Samanlainen järjestetty kohu oli sekin kun kenttäväki nimettömänä halusi Nikusen pihalle. Kesken Mäkiviikon mölisivät siitä asiasta medialle kun senkin olisi voinut hoitaa kyllä nätimmin. Ei missään nimessä ollut urheilijoiden etu sauhuta siitä asiasta. Marvaila, Nikunen, Nieminen ja Porttila. Ette ajatelleet asiota ihan loppuun. Ja nyt tämä Ollin tapaus. Ammattitaidon puutetta Hiihtoliiton johtajilla näiden asioiden hoitaminen.
      Mutta jos unohdetaan asia eli urheilijat ja ajetaan vaan omien etua lajijohto/valmentajat niin näin käy.
      Kuka puolustaa urheilijoita?
      Suomalainen viinankäyttö on monessa kodissa esimerkkinä nuorisolle, Samoin urheilun kilpailureissut ja -leirit. Puhdistetaan ensin oma pesä ja muutetaan ensin omat tapamme ja vaaditaan urheilijoilta sen jälkeen täydellisyyttä.

      Jos joku haluaa tietää miksi "lentomäkimiehistä" tuli koehyppääjiä ja varamiehiä, niin voin kyllä kertoa halukkaille myös senkin.

      • viulukotelo

        No kerroppa.


      • valmennukseen
        viulukotelo kirjoitti:

        No kerroppa.

        vaan kuvittelivat itsestänsä aivan liikoja. Vanhoja olympia- ja MM-kisamenestyksiä muistellen.
        Mutta eipä niin huipulla pysytä.


      • kyllä nyt lunta niskaan!
        valmennukseen kirjoitti:

        vaan kuvittelivat itsestänsä aivan liikoja. Vanhoja olympia- ja MM-kisamenestyksiä muistellen.
        Mutta eipä niin huipulla pysytä.

        Harri Olli voi puolustaa itseään,mutta nämä jotka tämän sopan aiheutti:EI.Jonkun kunniaa on nyt loukattu niin,että tarvitaan tuomaria!Katsois peiliin,tämä lajijohtaja.Yäk,mitä tohua!


      • tuosta Harri Ollin
        kyllä nyt lunta niskaan! kirjoitti:

        Harri Olli voi puolustaa itseään,mutta nämä jotka tämän sopan aiheutti:EI.Jonkun kunniaa on nyt loukattu niin,että tarvitaan tuomaria!Katsois peiliin,tämä lajijohtaja.Yäk,mitä tohua!

        ryyppyreissusta on tullut oikealla tavalla julki.Pyydän anteeksi edellistä kommennttiani,meni täällänää jutut kans överiksi,kun sai kuvan,että syytöntä syytetään.Niinhän se Harri väitti,ettei käyttänyt viinaa.Anteeksi!Mummo peruu puheensa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      141
      1583
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      956
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      303
      841
    5. 68
      743
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      629
    8. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      62
      602
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      601
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      571
    Aihe