Susi Kinnolla

alkuviikosta tehtiin susihavainto vanhan Kinnon kaatopaikan läheisyydessä. Jälki todettiin isokokoiseksi suden jäleksi... Muita havaintoja??
4388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Paas googleen petonetti ja katso sieltä. Siellä on tämänseudun havaintoja.

Äänestä

Se on niillä vähän niin kuin virkana.

Äänestä
  • Omin silmin olen lukenut, että asuvat Lapin kerrostalossa ja saavat halvalla asua. Mummot antavat puuroa ja lapset nekkuja.Sossun tädit käyvät pesemässä ja kunnan talkkari leikkaa kynnet.Ei se ole susillakaan enää mitään kurjaa.Jos käyvät välillä Raumalla, eikö olla kiitollisia? Nähdään mekin metsän elämiä edes joskus ja ilmaiseksi.

    Äänestä

  • Pikaman Antton kirjoitti:

    Omin silmin olen lukenut, että asuvat Lapin kerrostalossa ja saavat halvalla asua. Mummot antavat puuroa ja lapset nekkuja.Sossun tädit käyvät pesemässä ja kunnan talkkari leikkaa kynnet.Ei se ole susillakaan enää mitään kurjaa.Jos käyvät välillä Raumalla, eikö olla kiitollisia? Nähdään mekin metsän elämiä edes joskus ja ilmaiseksi.

    Olen kyllä kiitollinen, että susia näkyy myös täällä Rauman puskissa, mutta ovatko lemmikkieläimiensä omistajat? (vaikka en juurikaan välitä noista kookkaammista koiraeläimistä)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


edvartti kirjoitti:

alkuviikosta tehtiin susihavainto vanhan Kinnon kaatopaikan läheisyydessä. Jälki todettiin isokokoiseksi suden jäleksi... Muita havaintoja??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu