Valkovuotoa

Onko mahdollisesti merkki raskaudesta: Heräsin aamulla "menkkakipuihin" ja tunteeseen, että nyt on vuoto alkanut. Siis olin ihan varma, että menkat alkoi. Mutta se olikin vain valkovuotoa. Ja sitä oli paljon. Muutenkin on aika raskautunut olo kun rinnat on tosi kipeät ja nuhakin iski ym. "mukavaa." =)Huomenna pitäisi testailla.
3425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"menkkakipuja", jolloin odotin menkkojen alkavan parin päivän sisällä, niinkuin aina. No menkkoja ei kuulunut, mutta särkyä oli usean viikon aina välillä, myöskin rinnat ovat kipeet, sain flunssan perjantaina, joka on onneksi jo paranemaan päin, oksensin kerran yks aamu. No vauvahan se on tulossa, kiva yllätys, kun en vauvaa ole suunnitellut moneen vuoteen vielä hankkivani.

Äänestä

Menkkoja myös odottelin ja kivut olivatkin niinkuin ennen alkamista. Valkovuoto myös lisääntyi seuraavina päivinä. Tuntui, että tulen kipeäksi ja peitto päällä makasin sohvalla. Näitä en silloin osannut edes yhdistää raskauteen, mutta näin siinä sitten kävi. Plussaa näytti tikku :)

Äänestä

minulla myös tuli ihan hirveesti valkovuotoa ja tulee edelleenkin. Se kuuluu raskauteen. Samoin sain heti flunssan ja tietty herpeksen.
Minulla on jo mones raskaus menossa ja jokaisesta sain heti jonkun rakkulaviruksen. Huulet turpoivat samoin kuin rinnat ja ai että se teki kipeää!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


menkkojen sijaan?!? kirjoitti:

Onko mahdollisesti merkki raskaudesta: Heräsin aamulla "menkkakipuihin" ja tunteeseen, että nyt on vuoto alkanut. Siis olin ihan varma, että menkat alkoi. Mutta se olikin vain valkovuotoa. Ja sitä oli paljon. Muutenkin on aika raskautunut olo kun rinnat on tosi kipeät ja nuhakin iski ym. "mukavaa." =)Huomenna pitäisi testailla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu