Te jotka olette tätä eucerinia käyttäneet miten on toiminut, kuivattaako se ihoa? Tarvitsisin miedon ihonhoitosarjan joka ei kuivata ihoa ja mielellään olisi jotain apteekin tuotteita. Kokemuksia ym. vinkkejä tänne mitkä apteekista saatavat ihonhoitosarjat ovat teillä toimineet.
EUCERIN
nimimerkki
3730
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En tiedä tuosta Eucerinista, mutta Sebamedin hoitava pesuneste ph 5,5 tuntuu hyvältä perustuotteelta, ja sopii herkällekin iholle eli on varmaan mieto. Eikä tunnu kuivattavan ainakaan joihinkin akneihon tuotteisiin verrattuna.
Kokeilin eucerin tuotteita aika akneni alkuvaiheessa. Silloin eivät ainakaan vaikuttaneet kauheasti. Iho ei minulla mennyt aivan mielettömän kuivaksi. Paremminkin ihoni tuntui jotenkin tosi kireältä.
Nyt olen löytänyt sebamed tuotteet ja olen rakastunut niihin. Aluksi ne lisäsivät finnejä, mutta älä lannistu, sillä nyt kun niitä vähän aikaa on käyttänyt on ihani todella hyvä entiseen verrattuna.
(syön kyllä lisäksi antibiottia ja diana nova e-pillereitä)
taas iho kuivuu tosi herkästi, ja sebamedin pesupala ainakin kuivatti suht tehokkaasti. muistaakseni eucerin ei, tosin siitä on jo vähän kauemmin kun käytin sitä ja voi olla etten vaan kiinnittänyt sillon niin paljoo huomiota. mutta sellainen käsitys siis jäi et sebamed kuivatti enemmän, eikä kumpikaan mitään ihmeitä mulle tehnyt.
omaa ihoa on paljon pelastanut perusteellinen puhdistus kosmetologilla (poistetaan tukkeumia, ei mukavaa mut auttaa) ja bionin pesuaine. putilo lähemmäs 30 ja sekin vähän kuivattaa, mutta mulla ON herkkä iho. eikä sekään ihan hetkessä auttanu.