Marjukka Karttunen

Marjukka Karttunen valittaa tämänpäiväisessä Iltalehdessä miten työmatkalla Pietarissa eräs mies tarttui häntä takamuksesta vaikka hän oli "tiineenä". Kirjassaan hän kuitenkin antaa ymmärtää, että hän tarkoituksellisesti haluaa miesten huomiota, raskaanakin. "Miten hauskaa on taas kokea se, miten miehet tuijottavat suupielet kaljavaahdossa rintojani ja juttelevat niille". Jos naisen käytös on tuollaista niin eivät kai miehetkään aivan tyhmiä ole...
94782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Naiset oo ku ittensä esittelijöitä ja ymmärtää antaa .että ovat vapaata riistaa.sääliks käy niiden aviomiehiä ja lapsokaisiakin??

Äänestä
  • päättämässä :o miettikää sitä!

    Äänestä

Turussa asuvana välillä on kuulunut joitain juoruja
Marjukasta. Esim. jossain vaiheessa väitettiin, että
Marjukalla olisi ollut suhde Ville Itälän kanssa. Tiedä sitten noista, mutta sen tiedän, että Marjukka naimisissa ollessaan edellisessä avioliitossaan kävi treffeillä erään miehen kanssa. Hauska juttu vielä... Marjukkahan oli juontaja ennen kansanedustajan hommia ja hän juonsi Iskelmätähti 1993-kisan telkkarissa. Kun hänen piti sanoa "seuraava titteli menee", hän sanoikin "seuraava pippeli menee". En tiedä muistaako joku semmoista, mutta silloin se nauratti kovasti. :-) Harmi, ettei ole nauhalla enää.

Äänestä
  • Siis ihan tosissaan ; D Vai että pippeli !Niin, oli mullakin raskausaika sellanen kuin marjukalla,eikä se sex ole vieläkään vähentynyt...päinvastoin, on enemmän vaan.Mutta, se että kertoa se aivan koko kansalle,kaikille ei tee hyvää kyllä itselleen.

    Äänestä

  • Juu tämmöisiä Turussa puhutaan eikä mieslista siihen loppunut...

    Äänestä

Säälittävää. Pelottaa vissin, että jää muuten unohduksiin. Marjukka Karttunen on varmaan ainoa ihminen, joka on ajatellut seksiä. Oiskohan muutkin sitä joskus ajatelleet tai jopa harrastaneet. Toiset ovat vain sen verran fiksuja, etteivät kailota sitä koko maailmalle.

Äänestä
  • Jokaisen iltapäivälehtien yksipuolisten otsikoiden varassa elävien kannattaisi lukea kirja; harvassa kirjassa seksi näyttelee niin pientä osuutta. Kirja on todella hauska ja positiivinen, huumorintajulla kirjoitettu kirja kaikille naisille, jotka ihmettelevät, miten järkevä mieli alkaa yhtäkkiä tehdä tepposia raskauden aikana. Suosittelen lämpimästi kaikille odottaville äideille ja heidän miehilleen, jotta ymmärrys puolin ja toisin lisääntyisi. Ja tärkeän asian Karttunen nosti esiin hyvien parisuhteiden vaalimiseksi. Kyllä nainen niin kovan työn tekee raskaana ollessaan, että on seksinsä ansainnut. Mutta se oli kirjassa vain pieni sivuseikka. On hienoa, että joku jakaa tuntemuksiaan kaikille äideille tärkeissä asioissa - ellei kirja olisi henkilökohtainen, se ei myöskään lohduttaisi ja puhuttelisi.

    Äänestä

Naisena - ja seksuaalista häirintää työpaikallani kokeneena - täytyy kyllä sanoa, että rajansa myös naisen käytöksellä. Jos tuolla tavalla käyttäytyy ja 'antaa ymmärtää', niin tuskin on resursseja lähteä siitä valittamaankaan.

Harmittaa vaan, että Marjukka Karttunen samalla 'antaa ymmärtää' varmasti monen muunkin naisen puolesta ja näin tekee hallaa naissukupuolelle.

Onneksi hän on sentään entinen kansanedustaja!

Äänestä

Äklö nainen. muutamassa samassa kokouksessa olen ollut. Kuvittelee olevansa 'haluttava', mutta on lähinnä säälittävä. Sopeutumiseläkettä nauttii, kun ei oikeita töitä saa. Tällaisia kansa joutuu elättämään, kun on sattunut jonkun vanavedessä eduskuntaan pääsemään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Make kirjoitti:

Marjukka Karttunen valittaa tämänpäiväisessä Iltalehdessä miten työmatkalla Pietarissa eräs mies tarttui häntä takamuksesta vaikka hän oli "tiineenä". Kirjassaan hän kuitenkin antaa ymmärtää, että hän tarkoituksellisesti haluaa miesten huomiota, raskaanakin. "Miten hauskaa on taas kokea se, miten miehet tuijottavat suupielet kaljavaahdossa rintojani ja juttelevat niille". Jos naisen käytös on tuollaista niin eivät kai miehetkään aivan tyhmiä ole...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu