Täyspäiväistä työtä?

Ei, en ole väärällä foorumilla. Kyllä ihmetyttää työssäkäyvää ihmistä nämä jutut täällä.Kuka kerkiää ajella ympäri pitäjiä ja käydä joka helvatan ryhmässä toitottamassa raittiuttaan?Menis sekin aika paremmin töitä tehdessä! Joku kehuu makoilevansa päivät pitkät jne.Jo on sakkia.Ja yökaudet sitten kuhkitaan netissä ja pyydellään anteeksi ryyppyreissuja.Kaksi kolmee päivää raittiina,kun pahin morkkis ohi.
Sattuiko, osuiko ja upposiko?
5775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

hiljaista on, sanoivat laulun sanat.
Kuka alkaa perustelemaan viinan aiheuttamaa työkyvyttömyyttään?

Äänestä

a) Yleensä ihmsiillä on vapaa-aikaakin.

b) Monet ovat työttömiä.

c) Itse olen normalisti päivällä koulussa ja illalla voi mennä ryhmään.

Äänestä
  • yleensä nää jepet,joskut muijatkii, on päässy mielenterveysonglmien takii eläkkeeele. ei kai niitä kukaa enää mihkään duuniin ota.tärisevii vanhoi ukoi.ei niill oo yhtään hermoja,ne vetää vaan nappeja ja muita rauhottavii.oma on mun faija.

    Äänestä

  • samurai1598 kirjoitti:

    yleensä nää jepet,joskut muijatkii, on päässy mielenterveysonglmien takii eläkkeeele. ei kai niitä kukaa enää mihkään duuniin ota.tärisevii vanhoi ukoi.ei niill oo yhtään hermoja,ne vetää vaan nappeja ja muita rauhottavii.oma on mun faija.

    Minä olen ainakin tavannut AA.ssa paljon työssäkäyviä/opiskelevia/yrittäviä ihmisiä, ja monet ei popsi mitään nappejakaan. Tietysti on eläkeläisiäkin yms, mutta suurin osa AA-ihmisistä on ihan ''taviksia''.

    Äänestä

tiäkkö että alkosholisimi on sairus ja siitä saa saikkuakin kans.

yhteiskunta on hiano kun juopottelusta tehtiin sairaus. ei ole ikinä mitään hätää.

miksi thedä töitä?
2000 e/kk ´sairaus´ eläke.
ensi viikolla rhodokselle potemaan sairautta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


työssäkäyvä kirjoitti:

Ei, en ole väärällä foorumilla. Kyllä ihmetyttää työssäkäyvää ihmistä nämä jutut täällä.Kuka kerkiää ajella ympäri pitäjiä ja käydä joka helvatan ryhmässä toitottamassa raittiuttaan?Menis sekin aika paremmin töitä tehdessä! Joku kehuu makoilevansa päivät pitkät jne.Jo on sakkia.Ja yökaudet sitten kuhkitaan netissä ja pyydellään anteeksi ryyppyreissuja.Kaksi kolmee päivää raittiina,kun pahin morkkis ohi.
Sattuiko, osuiko ja upposiko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu