Heips-hei kaikki äidin pikku-palleroiset, tänään tuunaamme itsemme tai vaihtoehtoisesti rupsahtaneen vaimon/miehen/avon/anopin tms.
Miun(Hiliman) ei tarvitse tietenkään itseäni tuunata, koska minä(Hilima) olen säilynyt niin freesinä(tuoreena) ja herkkä(aina punoittava) hipiäni on niin kauniin rapumainen.
Tuunausta varten tarvitset: kirurginveitsen(aesculap) hätätapauksessa morakin käy, lankaa(seitsemän veljestä), huulten muotoiluainetta(botox), sprii tussin(artline), imurin rasvanimuun(hoower) ja mikäli olet taipuvainen tuntemaan kipua pistettäessä tai leikeltävänä suosittelen käyttämään jotain alko-peräistä puudutusainetta, muuten keppana(öffeli/köhveli/lappis) käy hyvin virvoittavana väliaikajuomana.
Aluksi kannttaa piirrellä tussilla viillettävät paikat tuunattaviin kohtiin ja vasta tämän toimenpiteen jälkeen nautitaan puudutusaine.
Sitten vaan tuunaamaan: kohottamaan, silottamaan, lyhentämään, pidentämään, kaventamaan, suoristamaan, korostamaan tai madaltamaan uudistusta vaativia kohtia.
Mikäli huomenna esiintyy hieman turvotusta tai mustelmia, se on ihan normaalia ja häviää ajan myötä.
Kas näin. Oikein rattoisaa tuunailua.
Hilima von-nordström :}
Miun(Hiliman) ei tarvitse tietenkään itseäni tuunata, koska minä(Hilima) olen säilynyt niin freesinä(tuoreena) ja herkkä(aina punoittava) hipiäni on niin kauniin rapumainen.
Tuunausta varten tarvitset: kirurginveitsen(aesculap) hätätapauksessa morakin käy, lankaa(seitsemän veljestä), huulten muotoiluainetta(botox), sprii tussin(artline), imurin rasvanimuun(hoower) ja mikäli olet taipuvainen tuntemaan kipua pistettäessä tai leikeltävänä suosittelen käyttämään jotain alko-peräistä puudutusainetta, muuten keppana(öffeli/köhveli/lappis) käy hyvin virvoittavana väliaikajuomana.
Aluksi kannttaa piirrellä tussilla viillettävät paikat tuunattaviin kohtiin ja vasta tämän toimenpiteen jälkeen nautitaan puudutusaine.
Sitten vaan tuunaamaan: kohottamaan, silottamaan, lyhentämään, pidentämään, kaventamaan, suoristamaan, korostamaan tai madaltamaan uudistusta vaativia kohtia.
Mikäli huomenna esiintyy hieman turvotusta tai mustelmia, se on ihan normaalia ja häviää ajan myötä.
Kas näin. Oikein rattoisaa tuunailua.
Hilima von-nordström :}
Vastaukset 37
Vanhimmat
..kuulosti..hmm...miälenkiintoselta,mut ,mut..Voisko vaan customoida? Vaikka jonkin kivan lisän laitatttaa? Kynsiin tai vaik ripsiin? Ei sattus niin jumalattomasti,ku toi tuunaus.
*räpsyttää lyhykäisiä räpsyttimiään toiveikkaana*
käy oikein hyvin, se on niinkuin kevyt-tuunausta, ja kuten tiedämme kaikki k-e-v-y-t on muodissa.
Kynsiin voi laittaa vaikka kynsikorun, eli tee reikä kynteen joko poraamalla tai vasaraa ja naulaa käyttämällä..sitten vaan työnnät korviksen läpi.
Voisit kokeilla olla ilman ripsiä tai kulmakarvoja, joten nypi pihdeillä ne pois.
Tissejä voit suurentaa liimaamalla olkatoppaukset niihin pikaliimalla jne.
Hilima von-lähtee-kuviokellumaan :}
Kääk!! Siis oikeesti,ei enää yhtään suuremmaksi!! Jos tuota teippausta kokeilisi..voisi olla uusi elämys,kun ei jatkuvasti olis tiellä ja heiluis tuossa..Yritin porailla,ei onnistunut,mutta ei se haittaa,kynsiä ei enään ole,joten seuraavaan kohteeseen,niihin ripsiin ja kulmiin. Paitövei,eikös Saimilla ole kulmat karvattomat? Silloin mullekin aletaan maksaa huippukorvauksia???
Ai sulla suuruus onkelma *kateellinen* :} vetäse ilmastoititeippiä ympärille, ei heilu :}
Älä välitä kynnet ovat uusiutuva luonnonvara, kyllä ne kasvaa takas..
Mä mitään Saimia tunne, mut kandee ottaa varman päälle ja poistaa kaikki karvat, jos siitä maksetaan extraa :}
Hilima von-loma-fiiliksillä :}
Ei helkkari - minoon alaikänen tommoseen *köh*
Kipasin sitävastoin kylän apoteekkiin ja ostin kassillisen muuita kohottavia tuotteita *virnuaa* - kohoo siinä samalla sitten suupielet ja itsetunto ja maine...
Sano - niin... muuten, semmoinen liimattava ideal-side on verraton apuväline ehkäisemään monenmoista roikuntaa - mulla oli semmoinen ja ainakin kylkiluut pysyivät paikallaan keposesti, vaikka kuinka yskitti... =)
Tänään mä taidan turvautua vaan aurinkolaseihin - niin että iloista iltaa sinnekin ja kippis ;D
ko Sie oot alaikänen.
Missees oot hiihelly viime aikoina, ko ei oo kuulunna, häh?
Just joo, oot käynnä ostamassa Alfa urokselle Vika-kakaraa, ei niinkun normaalit sessiot riitä, pittää touhuilla viikko tolokulla putkeen, sitä se 40 elämä ammoisessa autuudessaan on..ihanaa.. :}}
Mie ehkä jou'un männee nyt sängyn alle, voi tulla vaikka zunamivaroitus,,vähän näyttäs siltä.
Ilo-luonteista iltaa sinnekkin..
Hilima von-ideal-sideal :=
Tuollahan minä oon, runoilupalstalla, ollu - mihes mää ny kotoota menisin =)
Juu, kato ny sitä ollaan siin iässä kun alkaa (viimeinkin) selviimään mihin kaikkeen niitä vitamiinipillereitä ja tehojuomia oikein tarvitaan ;D
Tää kestohymy rupee jo kyllä ottaan poskilihaksien päälle :]
Mää tairan kans tästä mennä... jonnekin ;D
Koiruurel rapsutuksii ♥
Sie oot sitte nii ko Ruuneberin jalanjäljillä.
Ootkos meinannu kosia tännää?
Koiruus kiittää rapsutuksista..on se niin ihana, mamman sydänkäpy.
Hilima von-ou-jee-perjantai :}
Mukana :). Koiriini en koske. Ovat yhtä nuorekkaita kuten aina. Hmm.. Käykö tuo silikoni *köh,köh* muuhunkin kuin huulten muotoiluun? Voisiko sitä tilata vaikka sellaiset 7 desilitraa. Ei se kovin iso määrä ole, jos sen kahdella jakaa? Onko se myös kimmoisaa? Tuntuuko aidolta käsissä? Lähteekö tämä tussi varmasti iholta pois?
Jos aikaa jää, niin voi muotoilla tuolle yhdelle vanhalle käävälle *tuntee kutsunimensä ;)* uusia varaosia. Se on tullut sen verran vanhaksi, että kaipaa uudet keuhkopussit, varaluita jne..
No, niin. Tämän sairastelu teettää :). Piti kysäistä , kuinka botoxi soveltuu, ei siis silikoni.
Ja mitäs sinne laitetaan - lasisilmä? ;D
Otas Sinäkin yksi aurikolasillinen tästä |_| - kippish =)
Vastaus kesti.. En muista, kumpi oli hävyksissä Solo-tunnukset vai aivojen rippeet? Toiset kai löysin, mutta toiset ovat vielä hävyksissä.
Kiitokshet.. Oletko varma, että käy antibioottien kanssa? Pärjäillään vielä ilman lasisilmää. Silmä näyttää jo ihmismäiseltä..
Ei ei koiria ei tuunata, ne on iki-ihania ikään katsomatta.
Botoxia tai silikoonia 7dl:2, meinasit varmaan muotoilla uudet hauislihakset :} luulen että vähän löllöö siihen tarkoitukseen..
Tämä tussi ei lähde pois iholta, apstrakti tatska samaan hintaan.
Hilima von-ja kahveelle :}
tuosta saa vain arvonlisäveronpalautusta.
-Herr Fon Karhu-
mut mä jään tänään lomalle..revi siitä :}
Hilima von jesssss :}
vitula...itse olen sairaslomalla ja se on melkein
sama kuin rumentaisin itseni rasvaimulla...
ja lepoa..
Ainakin vältyt kosijoilta jos joudut neljän seinän sisällä ollee..ajattele positiivisesti :}
Hilima von-karkaa-lomalle-jee :}
meinasinkin unohtaa tämän päivän. Pitää käydä
kaupassa salaa...
tuunaa, peitän pahimmat klommot ja luumut.
Arvaatkos sie Hilima mikä on hyvä peittämään - sellainen pieni ja pehmeä, voi se olla askarreltukin?
Sellaisen ku länttää naamalle - tai mitä sitten ikinä haluaakaan peittää, polvet, allit, pallit, ni ei kukaan huomaa mittään!!!
Kuis karvakasa voi? :)
Long time no see!!
Mitä kuuluu?
Heh - minä oon täällä, aiheeseen sopien, teipattuna =) (en sentään tuoliin ;D, vaan alkaa iän myötä luut tippumaan kyljistä nääs...)
*huokaa* - tarttis tehrä jottai =)
Kiitos hyvää kuuluu ja kaikki hienosti ennallaan.
Mitäs sun rauhaan kuuluu - paitsi noi teipatut luut...hehhhh
Ei muuten ole oleenkaan hassumpi idea teipata itsensä tuoliin! Sen kanssa ku lähtee lenkille ei tarvi niin pitkää lenkkiä tehrä ja mitä isompi nojatuoli sitä tehokkaammin kilot karisoo ;D Eikö?
Sitä samaa vanhaa vaan... =)
Tuolla rakkausrunopalstalla minä nykyisin enempi vaikutan - johonkinhan se on ihmisen pakko kirjoittaa ;D
Tuossa syksyllä hiukan suunniteltiin tapaamista vihreän letkuvalon loisteessa... josko tänä vuonna sais aikaiseksi =)
PS; Lähisuku harkitsee ehdotustasi (sidontaleikkejä *hih*) vakavasti *nauraa*
embo? lumiukko? taskulaskin? kännykotelo? lautanen? lypsyjakkara? limoviikuna?
Ei tuu muuta mieleen..
Hilima von-leidi-tena :}
Kiitos kysymästä, karvakasa on super-söpö ja mamman lellikki :}
Hilima von-iku-karvakasaa :}
onnistua tänä vuonna, ku ajoissa aloitetaan. Se letku on jo niin vanha, etten millään jaksa uskoa loisteensa riittävän enää ensi jouluun...
Jaahas, taidanpa lähteä tästä tekemään jonkun hauskan sidontaleikin ;P
vähän niinku takavasemmalta...eli lumiukko ja kesällä limoviikuna ;D Kylmä lumiukko laskee turvotusta ja limoviikunassa on hyvät eteeriset öljyt.
karvapallukalle raps raps :)
Mä pikkasen siirtelen tavaraa paikasta toiseen... Ja avot... tätihän täyttyy taas kaikki kriteerit...=)))) Paljon helpompaa kuin uuden koulutus...=))))
Kiitos Hilima...
Uteliaana kyselen, mitä tuunailet ;)?
Muotovalioo... tietennii...=)))) Joka pojan unelmaa...=)))) Onks sulla kaavoja lähettää...????
vähän epäselväks, mikä tämä täti-muotovalio on..
Mut ei sen väliä, kunhan tuunaillaan, mä alan kohta tuunailee lomaa, ou jeee :}
Jokos sua on kosittu?
Hilima von-loma-rules :}
Ei kannata pyytää kaavoja. Voisin tehdä ihan piruuttain muutoksia. Valmiissa yksilössä voisi olla sitten radikaaleja puutteita ;).
Kyllä sen pitää olla täti... muuten tulee liikaa sanomista...=))))
Mua kosittu, eipä ole... kukas sen nyt tekisi...=))))
Puutteita olisi, voihan sen tuunata toisenkin kerran. Pitää vaan siihen asti visusti piilossa...=))))
Hätä ei lue lakia..?
Tarvikkeeni: Partakoneenterä - jos käytetty, muista nyppiä karvat (ainakin paksummat ja kiharaiset) terästä, desinfiointiainetta - Septidin ei kirvele kamalasti ja lasikannu.
Vedä partakoneenterällä viillot haluttuihin kohtiin, huuhtele haavat desinfiointiaineella, soita ambulanssi ja riko lasikannu.
Voit sitten selitellä "tapaturmaista" lasikannudraamaasi ja pääset tikattavaksi - muista pyytää kireät tikit ja jatkohoito plastiikkakirurgilla.
Rasvaimuun tarvitset sitten lihalämpömittarin (sillä reikä kankkuun), pillin ja ämpärin ;DDD
Iloista muuttumisleikkiä!
Kuullosti muuten ammattimaiselta. Taidan sittenkin tyytyä nykyiseen olomuotooni ja lähipiiriäkin käy sääliksi :D.
ei mulle mitään tartte tehä, mä vaan komistun vanhetessani:)
vaihtunut yön aikana?Illalla vielä peilissä oli siedettävän näköinen jurpå,mutta aamuinen oli kuin Alibin kannesta repäisty.Nooh ulkoreippailu nelijalkaisen kanssa sai vähän tervettä väriä turpavärkkini.Kyllä se tästä:)