Olisiko jollakulla kokemusta matkasta Miamiin tai nykkiin Islannin kautta. Lähinnä kysyisin sitä, jos joku olisi poikennut sillä välillä päiväksi pariksi katselemaan Islantia. Kuinka kauan kestää Suomesta islantiin (kuinka mont tuntia lento) ja taas Islannista nykkiin tai Miamiin (jos sinne on sieltä suoraa lentoa).
Mitä Islannissa kannattaisi katsella päivän parin aikana???
Miamiin Islannin kautta
muija maalta
2
889
Vastaukset
- matkan
vuonna 2005, jolloin lensin Icelandairilla Turku-Tukholma-Reykjavik-SanFrancisco. Paluu liputettiin Minneapolisin kautta Reykjavikiin ja sieltä Turkuun. Minneapolisiin lensin erillisellä lennolla LA:sta.
2005 Icelandairilla oli Stay over-kampanja, jossa oli mahdollisuus jäädä Islantiin kolmeksi päiväksi ja jatkaa samalla lipulla eteen päin.
Islanti on ihan käymisen arvoinen paikka - maantieteellisesti erittäin mielenkiintoinen - ja näin se kävi mukavasti muun reissun ohessa. Lento taisi Stokiksesta kestää noin kolme tuntia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542768
- 612611
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p302128- 631907
- 551885
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa341597Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41935Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit111857Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.123839Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit37814