Ikävää

viikonlopun alkua

Kuolonkolari Luvialla - liikenne pysähdyksissä
29.2.2008 7:06

Yksi henkilö on kuollut rekan ja henkilöauton kolarissa Luvialla.

Liikenne on pysähdyksissä onnettomuuspaikalla valtatiellä kahdeksan Luvian ja Porin välillä.

Onnettomuus tapahtui aamukuuden aikaan. Henkilöautossa ei ollut muita matkustajia. Rekan kuljettaja ei loukkaantunut onnettomuudessa.

Lähde/http://www.iltalehti.fi

5

1257

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ;-(

      Kukahan siellä menehtyi?

    • opettaja33

      Se on jämpti.

      • että oli

        ajotaidoista kiinni???
        Tie ei ollut erityisen liukas ja törmäys tapahtui suoralla kohdalla.
        Miltä kuulostaisi nukahtaminen tai sairaskohtaus??ovatko ne ajotaidoista riippuvaisia?,myös tahallinen teko mahdollinen mutta tuskin tässä onnettomuudessa.


    • koskettavaa

      osaanotot perheelle ja läheisille. kyllä tuollainen pysäyttää miettimään omaa ajotapaansa. vielä klo 9:15 joutui odottamaan puolisen tuntia, jotta jono liikkui, silloin vasta lähti ruumisauto sekä aivan uskomattoman kasassa ollut henkilö-auto. Miltä mahtoi tuntua rekka-auton kuskista, olen hyvin pahoillani myös hänen puolestaan. Yöllä takaisn päin tullessani paloi kynttilät kauniisti uhrin muistolle. todella surullista.

      • moni

        muukin kiinittää huomioo ajotapaansa, vaikkakin usein ei edes ite oo tapahtuneeseen syypää. niin se kohtalo kuljettaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1947
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      891
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      855
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      732
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      717
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      696
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      673
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      649
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      648
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      201
      640
    Aihe