Eikö tuota moottorikelkkailua pyöräteillä saada kuriin?
Enkä tarkoita huoltoasemien lähellä olevia sallittuja pyöräteitä, vaan esim. Humalojalla saa varoa kauheaa kyytiä painattavia kelkkoja pyörätiellä. Yritä siinä sitten pikkukoiran kanssa ulkoilla. Olis poliisille vähän valvontahommia!!!
Moottorikelkat
11
712
Vastaukset
- ajele nopeusrajoituksien m...
monesti olen poliisia häirinnyt eivät tee mitään
on se vaan kumma kun 60 rajoitusalueela ajetaan jopa satasta
eivät ne ole huvikseen niitä rajoituksia laitelleet - ajaa
niinku haluaa näköjään.
Tolloja ei muka koske lait ja asetukset.
Pankaa porukkanne kuriin kelkkailijat.
Taitaa muutamat muutoin menata maineenne kokonaan.
Pyöräteitä ajetaan miten sattuu kelkoilla ja molemmin puolin järveä.- miks pitää
ajaa molemminpuolin järveä, no siks ku se on keskeltä sula, hihihii, oliko vaikia.
- mieluummin
miks pitää kirjoitti:
ajaa molemminpuolin järveä, no siks ku se on keskeltä sula, hihihii, oliko vaikia.
...siihen sulaan. Se on niin lapsellista ja turhaa se kelkkailu. 1000 eur. vuodessa käyttömaksua niille jotka ei ammatissaan tarvi kelkkaa!
- Mielisairaat
Ovat estäneet lailliset reitit, joita KUNNON kelkkailijat ovat rakentaneet hyvästä sydämmestään estääkseen em. tilanteet. Mutta minkäs teet kun kaikki täällä valittavat kaikesta. Kelkkailu kuuluu nyky yhteiskuntaan ja tulee yleistymään. Jos huomenna kuulet kelkan lähestyvän, niin vedä piskiä lähemmäs reunaa ja sukupuolesta riippuen niia tai kumarra kelkkailijalle
- valojatauluun
mieluummin kirjoitti:
...siihen sulaan. Se on niin lapsellista ja turhaa se kelkkailu. 1000 eur. vuodessa käyttömaksua niille jotka ei ammatissaan tarvi kelkkaa!
Tässä asiassa sinä olet lapsellinen :D kelkkailu on raha miesten hommaa mistä tuskin sinun kannattee edes haaveilla ! Hiihtäjät luulette olevanne jotenki parempia ihmisiä... ihme hiihtäjiä sanon minä..
- kelkkaguru
sinuna en ressais ja pelkäis henki hieverissä.
vai onko joku oikeesti yrittäny ajaa päällesi?
sinuna pelkäisin ennemmin niitä juoppoja ja muita hulluja mitä tuolla käytävillä jalan liikkuu. - kii tooo
Mitä vittua!! ostakaa saatana kelkat ja käykää ajamassa nii luulenpa että loppuu turha valitus.. Onhan se vaan nii mukavaa ajaa kahtasataaa!!!
- äkäinenakka
Onhan niillä mukava ajella, olen ollut kyytissä itsekin ja hauskaa oli, mutta ei kai sitä pyöräteillä tarvis ainakaan kovin lujaa ajaa!!!
- se oik kys
mitenkähän joku viitsii kaivaa viivuotta vanhoja aloituksia vain sen vuoksi että itselään ei ole varaa hankkia moottori kelkaa niin pitää muita haukkua ja moittia.
käyppä oiruuttas katsomassa missä rovaniemellä on mootorikelkkojen vuokraus paikka, siitä ne lähtee keskeltä kaupunkia.- sekaavaa on
mitä nää sanat, viivuotta, itselään, oiruuttas ja monet muut sekavat sanat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341947Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28891- 69855
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259732Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64717- 10696
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132673- 26649
- 77648
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.201640