Löytyykö internetistä LaukaaLLA olevien asuntomessujen talojen pohjakuvia. Aikaisempina vuosina on ollut asuntomessujen sivuilla mutta nyt ei löydy.
Asuntomessut LaukaaLLA
Pohjakuvat
181746
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Se on LaukaaSSA, usko pois.
Opettele idiootti suomen kieltä. On oikein sanoa LaukaaLLA. Sinä juntti varmaan sanot RiihimäeSSÄ vaikka on oikein sanoa RiihimäeLLÄ.
Sinä toinen idiootti; tarkastappa väitteesi, ennen kuin alat ladella faktoja. Messut ovat LaukaaSSA ei Laukaalla. Jos et minua usko, niin sähköpostia kielenhuoltokeskukseen, niin vahvistavat tämän. Helsinkiläiset idiootit...
Messut on Laukaassa se on tosi.
Opetelkaa suomea. Se on Laukaalla
Otteks te Laukaalaiset idiootteja. Tottakai se on Laukaalla.
Laukaalala taidatte olla idiootteja. Tottakai se on Laukaalla. Etteks nyt ton vertaa osaa suomenkieltä.
Laukaalla taidatte olla idiootteja. Tottakai se on Laukaalla. Etteks nyt ton vertaa osaa suomenkieltä.
Haistakaa iso paska Laukaassa hah hah haaaaaa...voi vittu kun tyhmiä. LAUKAALLA tottakai!!!!!!!
Niin, ja joku vielä tosissaan kysyy täällä neuvoa näiltä älyköiltä ja pahimmassa tapauksessa uskookin. Olen jo luovuttanut, fiksut tietäjät ei tänne eksy.
Voisit itse hieman tarkentaa suomen kieliopin taitojasi - Et liene tullut ajatelleeksi, että useimmat muutkin kuin laukaalaiset asuvat sisäsijoihin taipuvissa paikoissa, kuten esim. HelsingiSSÄ (vrt. HelsingiLLÄ), LahdeSSA (ei LahdeLLA), TuruSSA, OuluSSA, LaukaaSSA jne.
- poikkeuksena vantaalaiset ja riihimäkeläiset, asukoot he rauhassa VantaaLLA ja RiihimäeLLÄ- poikkeushan vahvistaa säännön!
-HR
tule vaan meissuille Laukaaseen.
Laukaasta kotoisin oleva Juha Kankkunen kerran selvitti radiotoimittajalle, että mikä ero on olla Laukaassa tai Laukaalla.
Se on sama ero kuin olla kusessa tai kusella.
Laukaassa on kuitenkin se oikea muoto.
Näinhän se menee ja toivottavasti Juha toipuu pian leikkauksesta.
Avotakkaa, siinä on ainakin huomattava osa pohjakuvista.
Kiinnostaa vain ilmaiset pohjakuvat LaukaaLLA olevista asuntomessujen esittelykohteista joita aikaisempina vuosina on ollut asuntomessujen internet sivuilla. Missähän ne nyt on. Ei kannata lähteä messuille jos ei ole ennakkoon tutustunut pohjakuviin. Mitähän ihme kiusantekoa on asuntemessujen järjestäjien puoleltä, kun pohjakuvia ei ole internetissä.
Kävimme asuntomessuilla Laukaassa. Ei olisi kannattanut - ei vaikka olisi pohjakuvat olleet etukäteen netissä. Talot samantyylisiä, pihat onnettomia kivipuutarhoja ja sisustus mielikuvituksetonta tai epäkäytännöllistä.
Paikka oli kyllä loistava, kohteet lähellä toisiaan ja rantasaunat herättivät kateutta, ja peräti yhdessä kohteessa talokin tehty tontin mukaiseksi. Muuten tosi suuri pettymys.
Olisi varmaan pitänyt mennä Laukaalle...
Tämä kysymys on puitu monena kesänä Neste rallin yhteydessä ralliradiossa ja siihen on Suomenkielenlaitokselta saatu vastaus Laukaassa.
Jopa saivat aikaan jonninjoutavan jähinän asuntomessujen tämänvuotisesta isäntäkunnasta!
Tässä vastaus kysymykseesi:
http://www.suorakanava.fi
Epäilen, että rahanahne säätiö yrittä myydä lippujen lisäksi enemmän messuluetteloita!
Kuntahan jo osaa rahastaa messuillakävijät järjestelemällä autopaikoituksen niin että vieras joutuu kulkemaan messualueelle läpi koko kylän "KAUPPA/MARKETTI -raitin!
(Sama meininki on muuten Sulkavan souduissa.)