ajattelin tänävuonna varmistaa uudet perunat juhannukseksi. Minulla on pussiperunoiden tekoon ohje, mutta ajattelin kysyä vielä neuvoja kokeneilta. Käsittääksini perunat pitäisi kohtapuoleen laittaa itämään, kasvatuksen ajattelin tehdä kasvihuoneessa varmuuden vuoksi.
PUSSIPERUNAT
HuaHinThai
1
1840
Vastaukset
- Vuokki
Minä laitoin viimevuonna perunoita mustan muovin alle. Istutin ne jo maahan vapun tienoilla. Alussa suojasin perunan varret hallaharsolla yöpakkasilta. Perunat oli helppo kerätä heti muovin alta ja kasvoivat nopeasti. Juhannuksena söimme ensimmäiset n. tikkuaskinkokoiset perunat. Ainoa hankaluus oli että idut eivät meinenneet löytää niille jätettyä reikää vaan jouduin tekemään lisäreikiä muoviin, kastelukin oli hieman vaivaloisempaa kun joutui kumartumaan ja etsimään kastelureikiä. Mutta hyviä oli ja teen saman tänävuonna uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33411125IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3477701Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut842253Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862097Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1371922Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61571- 1101241
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521034Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26878MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772