Kitisen tässä vaan. Kuusi vuotta on poltettu tuota naamakarvaa ja nyt se viimeinen pistää silleen hantrtiin että suun ympäristö on rupien ja tulehdusten peitossa. Tämä siis KUUDEN vuoden jälkeen Kiva. En voi mennä minnekään.
naama hirveenä kuukausitolkulla
epilatsiooni
8804
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ohjeeh. Niih. Tää on kova projekti, tää parranpoisto. aikaa kuluu viidestä kahteenkymmeneen vuoteen.
Onko tuo tuska ja vuosien naama ruvella oleminen todella tarpeen?.
Ajaisitte vain partanne vaikkapa kolme kertaa päivässä jos tarpeen.
Ei sitä kuitenkaan joka päivä tarvitsisi niin tarkkaan tehdä.
Onhan meitä parrakkaita naisiakin, joillekin kasvaa todella tummaa ja jäykää karvaa leukaan ja ylähuuleen.
Itselläni käy vakituisesti pari keski-ikäistä rouvashenkilöä nypityttämässä tosi paksuja viiksiään muutaman viikon välein.
Molemmat myös ajavat partansa itse ajoittain.
Teston kasvattama karva ei ole samanlaista kuin normaalit naisten "viikset". Se on paksua ja jäykkää ja aiheuttaa ihoon sellaisen karmivan epätasaisen röpöplän pois ajettunakin. Jos karva sattuu vielä olemaan vaaleaa, sitä ei saa laserilla pois, joten vaihtoehtoja ei oikein jää. Niitä karvoja on muuten tuhatmäärin, ja nyppiminen vain tuntuu niitä piruja innostavan.
Sitten on meitä, joilla laserin vaikutus on suuri, ja niitä vahvoja vaaleita jää naamaan vähemmän. Neulassakin on käyty, mutta olen pärjäillyt nyt jo pidempään sillä systeemillä että ajan karvat pois parin päivän välein, kun odottelen että voisin taas joskus päästä käymään neulassa. Kaulalla on edelleen sellaisia jäykkiä harjaksia joiden kanssa ei vaan voi elää yhteisymmärryksessä. Mutta en varmaan koskaan jaksa tuhota kaikkia karvoja viimeiseen asti. Kunhan pääisisi siihen, että pärjää viikon ilman karvanpoistoa.
Mikähän sitten lienee syynä, mutta olen päässyt jo eroon niistä tyypillisistä miehen parsinneulaa muistuttavista partakarvoista. Laserilla saatiin lähes kaikki mustat tapettua. Hyvä kosmetologi jatkoi sitten tästä neulalla. Nyt "parta" on harvaa naisellista untuvaa, jota kosmetologi ei oikein pysty enää poistamaan. Olisiko sittenkin hormonien ansiota, koska estrogeenitasoni on melko korkealla. Myös muu karvoitus on heikentynyt aika hyvin. Saa nähdä miten se tästä edistyy. Mutta ongelmia ei ole ollut koko aikana ruvista tai tulehduksista, tähän on tainnut auttaa kasvojen huolellinen puhdistus ja hoito.
paskamummon jäykkyyttä havaittavissa.
älä jaksa ei naurata enää ketään. se on jo nähty et sua vituttaa jos joku on parempi ja sit kaikki on paskamummoja.
Saat toki leikkiä vielä, kunhan itse tai mammasi korjaa jätökset laatikota. Siivottomuutta ei tälläkään hiekkalaatikolla sallita. Saa niitä olla salaisia paheita, mutta jälkesi tuoksahtavat tosi pitkään. - Hajujälkeä pystyynee jo seuraamaan liki ulko-ovellesi. winkwink.
vuotaakopaskamummon vaippa???