Olen tapaillut jonkin aikaa 29v miestä. Hänellä ei ole aikaisempia seurustelusuhteita ja hän on melko kokematon. Itsellä on taas takana pari vakavampaa suhdetta. Minua häiritsee, ettei hän osaa oikein tehdä aloitetta seksiin, mutta sanoo kuitenkin olevansa kiinnostunut minusta. Pelkään, että jos harrastamme seksiä, niin menen itse ihan lukkoon, kun toinen on niin kokematon ja ehkä kömpelökin. Kannataako siis edes yrittää mitään??
kokematon mies
..........................
2409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sitä aina koittaa, ei kai siinä mitään menetä?
sähän voit olla se joka neuvoo ja opastaa, saat koulutettua just itselles sopivan ;) mutta jos tuntuu ettei toimi ni turha sitä sitten on jatkaa..kyllä seksin toimia pitää. ja asiastahan voi ihan keskustellakin..kerro, että toivoisit hänen tekevän joskus aloitteeen tms..
Eihän sitä autoakaan osata ajaa ennen kuin on opetellut, anna aikaa miehelles.. varmasti alkaa sujua kun antaa vähän aikaa