Luuydinnäyte

Onko kukaan teistä ollut KOKSISSA luuydinnäyteenotossa? Otto tapoja on monia ja joka paikassa eri käytäntö, olisin kiinnostunut tietämään otetaanko näyte rintalastasta, suoliluusta, alaselästä?!? mikä on Kotkan tyyli?
3676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kadonneiden poikien kohtalo selvinnyt,mitä heille oikein on tapahtunut.t.utelias

Äänestä

Kannattaa soittaa ko.osastolle,polille.Kyllä he selvittävät.

Äänestä

otettu luuydinkoe 3 kertaa ja luusta palaset.. ekal kerral rintalastasta ja 2 kertaa myöhemmin alaselästä.. rintalasta sattuu iiiiiiiiiihan kamalast... mut niin sattuu kyl muualtaki...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KOKSISSA kirjoitti:

Onko kukaan teistä ollut KOKSISSA luuydinnäyteenotossa? Otto tapoja on monia ja joka paikassa eri käytäntö, olisin kiinnostunut tietämään otetaanko näyte rintalastasta, suoliluusta, alaselästä?!? mikä on Kotkan tyyli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu