MB 202

W202 on ruvennu kuskin puolelta narisee pyöriä kääntäessä. Mikähän nikama on viallinen, vaiko vain kuiva. Onko hankala korjata tai vaihtaa.
Asiallisia vastauksia odotellaan.
51254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Saattaa olla etupyöränlaakeri mennyt.Yleinen vika tämän ikäisissä meseissä.Kantsii tarkastaa ettei mene napa rikki se on kallis remonntti.

Äänestä

Katoppas alapallonivelet, varmaan narisee sieltä.

Äänestä
  • Alapallossa ei ole löysää, katsatusmies totesi.
    Laakeri ei anna mitään ääntä missään nopeudessa, eikä siinäkään ole löysää. Narina kuluu liikkeelle lähdettäessä kun kääntää rattia kmpaan suuntaan hyvänsä.

    Äänestä

Vika on 95%varmuudella jomman kumman puolen alapallo nivel,hyvin yleinen vika vaikka nivelessä ei ole väljyyttä.Nivel muuttuu jäykäksi liikkumaan,helppo vaihtaa ja nivelet ovat edulliset.Kannattaa vaihtaa molemmille puolille.

Äänestä

kyllä se vikinä tulee varmaan alapallonivelistä, ainakin sisaren miehen autossa oli se vika. Ei ole kallis korjaus, osat n 30 euroa ´kappale (tarvitaan kaksi alapalloniveltä) ja työt noin puolentoista tuunnin velotus. Ne tuppaa kulumaan hieman nopeammin kuin vanhemmissa mersuissa. Kulumaa ei välttämättä huomaa katsastuksessa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


97 120 thkm kirjoitti:

W202 on ruvennu kuskin puolelta narisee pyöriä kääntäessä. Mikähän nikama on viallinen, vaiko vain kuiva. Onko hankala korjata tai vaihtaa.
Asiallisia vastauksia odotellaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu