Pirkan hiihto

Kohta startataan kohti Tamperetta. Palataan aiheeseen illalla. Tavoitteena petrata edellistä aikaa, joka oli reppuhiihdon lähes 8 tuntia.
Pohjia vasta 85 km tälle vuodelle, joten hieman jännittää.
1693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hienosti meni hiihto. Puolimatkassa reidet kramppasivat pahasti ja keskeytys oli lähellä. Kuuden tunnin vauhti oli liikaa.
Energiakin loppui täysin. Kunnon ruokatunti palautti kuitenkin voimat ja loppumatka meni puolikasta hiihtäviä ohitellen. Loppuaika jäi sitten hieman päälle seitsemän tunnin. Pohja oli jäinen ja paikoitellen kiviä näkyi latu-uralla, mutta pahempia naarmuja ei ihme kyllä pohjiin tullut.

Seuraavalla kerralla voitelen sukset, hiihdän pohjia vähintään 200 km, sekä otan energiatäydennystä mukaan. Jos vielä kunnon lumisia talvia saadaan ja tapahtuma pystytään järjestämään jatkossakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hiihtelijä.. kirjoitti:

Kohta startataan kohti Tamperetta. Palataan aiheeseen illalla. Tavoitteena petrata edellistä aikaa, joka oli reppuhiihdon lähes 8 tuntia.
Pohjia vasta 85 km tälle vuodelle, joten hieman jännittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu