Voin sanoa että mikään muu kuin turpaan veto ei antanut suurempaa tyytyväisyyden tunnetta minulle!
Teki todella hyvää iskeä kiusaajaltani nenä murskaksi ja potkia sitä kun hän oli maassa. Se oli ihanaa! Ja tekisin sen uudelleen jos voisin.
Jos vielä törmään kiusaajaani niin varmaan käyn vielä maksamassa vanhoja kalavelkojani hänen kanssaan. Maksan vaikka hänen tulevat sairaala kulut mutta perkele se tulee saamaan turpaan ja kunnolla jos vielä tapaan sen!
Sanokaa mitä sanotta mutta turpaan vetäminen on AINOA ja PARAS ja TEHOKKAIN keino lopettaa vittuilu! Ja siitä saa todella hyvän mielen. Näin on, eikä muuksi muutu.
Teki todella hyvää iskeä kiusaajaltani nenä murskaksi ja potkia sitä kun hän oli maassa. Se oli ihanaa! Ja tekisin sen uudelleen jos voisin.
Jos vielä törmään kiusaajaani niin varmaan käyn vielä maksamassa vanhoja kalavelkojani hänen kanssaan. Maksan vaikka hänen tulevat sairaala kulut mutta perkele se tulee saamaan turpaan ja kunnolla jos vielä tapaan sen!
Sanokaa mitä sanotta mutta turpaan vetäminen on AINOA ja PARAS ja TEHOKKAIN keino lopettaa vittuilu! Ja siitä saa todella hyvän mielen. Näin on, eikä muuksi muutu.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tuolla aiemmin oli keskustelu "Palkkamurhaaja kiusatuille." ERINOMAINEN idea! Kunpa sellaisia tyyppejä olisi suomessakin.
Tuollaisia "kiusaaja tappoja" kun alkaisi ilmenemään uutisotsikoihin kiusaajien luettavaksi niin varmasti loppuisi kiusaaminen siihen! Ei varmasti kukaan kiusaaja enää ottaisi riskejä siinä että hän olisi seuraava uhri.
KOVA KOVAA VASTAAN!
niin että mulle ei enään vittuilla ollenkaan,
syy;
annoin niiden olla omassa rauhassa, nyt ollaan "kamuja"
Yritätkö sä esittää jotenki hirveen kovaa? Sä oot päässy ysilt pois ja luulet olevas himmee kovis ku käytät noin rujoo kielt "mulle ei vittuilla enää" Yo! sun ois aika kasvaa henkisesti ikäses tasolle!! On itekin 87,mut en noin heikko,et pitää esittää kovaa ollakseen vahvempi ettei kukaan vois enää satuttaa satutettua.
TÄMÄ on palsta niille jotka ovat tulleet koulukiusatuiksi ja tuo kiusaaminen ehkä tiputtaa tuota henkistä tasoa sen verran kuin se syö morallia. Ja juuri pistää esittämään kovista tai tekemään mitä vaan ettei enää kiusattais.
Jos et ole sitä kokenut et tosiaan tiedä mitä paskaa se on.
Vittu joku realisti, en voisi olla enempää samaa mieltä kanssasi.
Jepjep. Onhan noilta kiva ottaa luulot pois, mutta sen jälkeen jatkaa omaa elämää, eikös?
hoitoon ja nopeesti
ei teillä vois enempää yläpäässä vipata????
....kiusaajat eivät vai? Eli kiusaajat saavat päästä kuin koiraveräjästä teoistaan?
vitun hölmö pentu! mene kasvamaan. Ei tarvi puhuu asioista joista sulla ei olemitää kokemusta!
TUO on ainoa KUNNON ratkasu! paitsi jos haluaa esittää kehittynyttä ihmistä... mutta eipähä ainakaa vittuilu jatkuisi ku kiusaaja tietäis saavansa pahasti nassuu ku kiusattu rupeis naputtaa nokkapeltiä kumipampulla!
a) Olet seiskaluokkalainen tyttö. Kiusaajasi ovat lauma ysiluokkalaisia poikia, jokainen sinua parikymmentä senttiä pidempi, parikymmentä kiloa painavampi, ehdottomasti lihaksikkaampi ja vetäisi sinua epäröimättä turpaan, jos alkaisit vähänkin fyysiseksi.
b) Mainittu kiusaaminen ei suinkaan rajoitu mainittuun poikaporukkaan, vaan siihen osallistuu koko "viiteryhmä". Et tiedä kiusaajiesi ja pahoinpitelijöidesi nimeä. Unohdat jopa heidän kasvonsa, koska ne ovat yhdentekevät; kaikkihan sinua loppujen lopuksi kiusaavat, kukaan ei puhu sinulle paitsi huutaakseen loukkauksia.
c)Havaitset siis, että vittuilun ja satunnaisten fyysisten loukkauksien välttäminen on mahdotonta.
d) Sen lisäksi ettet pysty, et myöskään halua alentua väkivaltaan. Kyse ei ole siitä, ettet välittäisi, koet vain kerta kaikkiaan, että oma väkivaltaisuutesi oikeuttaisi takautuvasti kiusaajasi käytöksen; muuttuisit sellaiseksi pahuuden olennoksi, jollaista pääsi sisällä koet kiusaaja-pirun alun alkaenkin yrittäneen rakentaa. Ajan kuluessa tajuat, että vaikka kerran ehkä olet ollut uhri, se ei ole elämäntehtäväsi. Et ole enää kiusaajiesi uhri vaan muistojesi, ne ovat osa sinua ja niille voit jotakin. Haluat antaa anteeksi, et kiusaajien sielunrauhan vuoksi, vaan siksi, että haluat itse liikkua eteenpäin, olla vapaa ja elää ilman kaunaa, joka sitoo sinut toisen väkivallantekoihin.
Aika ei ehkä paranna haavoja, mutta se auttaa puhdistamaan ne.
Tämä keskustelu antaa minulle ebolan.