Toppilansaaren asukkaat!!

Millanen paikka on tää uus asuinalue? Kertokaa pliis koska mahdollisesti muutetaan juuri sinne tässä keväällä.. Onkohan siel tarhaa vai mihin muksut kuskataan päivähoitoon?? Jos jollakkin OIKEAA tietoa asiasta niin olisin kiitollinen :)
MItenhän nuo OsNa:n kämpät, ainaki vuokrat kohillaan... Niillä on myös toppilansaares vuokrattavii asuntoja.. Toivon et jollaki ois tietoo asioista, nyt piti peruu yks kämppä kun pelkään mahdollista home-vauriota.. Jääny traumoja..
5902
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Inarin seudulla vai?. Kerro nyt tarkempaa tietoa niin ehkä tulee vastauksiakin. (muuta kuin minun).

Äänestä
  • uusi asuinalue Oulussa.kertoi joku ,että huumealue tullut tästä(huhu)

    Äänestä

  • huumeitako kirjoitti:

    uusi asuinalue Oulussa.kertoi joku ,että huumealue tullut tästä(huhu)

    sekoitetaan Meri-Toppila ja Toppilansaari keskenään..? Koska Meri-Toppilahan on aika uusi asuinalue ja siellä tai esim Kaukovaiolla asuu paljon päihde-ongelmaisia. Mutta en jaksa uskoa että Toppilansaaresta olisi tullut "toinen toppila".. Oulu on huhujen(juorujen) luvattu maa ;)

    Äänestä

Päiväkoteja löytyy yksityinen päiväkoti ihan sieltä saaresta.
Tuiran puolelta reilun kilsan päästä sitten kaupungin lähin.

Muita palveluja löytyy kans Tuirasta, lähimmät kaupat jne. noin kilometrin päässä.

Kun keskiolutkuppilaa ei Toppilansaaresta löydy niin eipä ole joutilaita juoppoja turhan paljoa.

Keskustaan pyörätietä alle 3km joten mukava käydä kaupungilla myös pyörällä.

Erinomaiset ulkoilumaastot ja kesällä nallikarin uimaranta lähellä.

Kaikenkaikkiaan hienoa seutua, omista naapureistahan se suurin häiriö lähtee jos sattuu erilaiset elintavat naapureille.

Paikkapaikoin vähän parkkipaikkoja autoille eli tarkasta autopaikkatilanne jos sellaisen tarvit.

Hyvät bussiyhteydet, aamulla ½ tunnin välein elikkä Oululaisittain tiheä vuoroväli :-D jonka takia itsekin kuljen pyörällä töihin.

Äänestä
  • Kiitos sulle vastauksistasi!
    On tuo tarha-asia sen verran tärkeä, siis et löytyy suht'läheltä kun ei ole autoa itsellä et millä kuskata. Paikka vaikuttaa tosi mukavalta ja ilmeisen rauhallinen, jota arvostan tosi paljon. Monet sekoittaa paikan virheellisesti tohon Meri-Toppilaan, jonne en kyllä muuttais mistään hinnasta.. Täytyy käydä tsiikaan asunto ja ottaa selvää tosta yksityisestä päiväkodista et onko paikkoja jne. Kiitos vielä ja kivaa kevään alkua :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ehkä muutan , ehkä en,, kirjoitti:

Millanen paikka on tää uus asuinalue? Kertokaa pliis koska mahdollisesti muutetaan juuri sinne tässä keväällä.. Onkohan siel tarhaa vai mihin muksut kuskataan päivähoitoon?? Jos jollakkin OIKEAA tietoa asiasta niin olisin kiitollinen :)
MItenhän nuo OsNa:n kämpät, ainaki vuokrat kohillaan... Niillä on myös toppilansaares vuokrattavii asuntoja.. Toivon et jollaki ois tietoo asioista, nyt piti peruu yks kämppä kun pelkään mahdollista home-vauriota.. Jääny traumoja..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu