Barcelosta yleisesti, lähtö lokakuussa?

L-K-V

Hei, elikkäs ollaan n.16 ihmisen porukalla menossa Barcelonaan lokakuussa ja mietitään mikä olisi paras vaihtoehto. (elikkä mitäkautta) Mietitiin et tulisiko halvemmaksi varata itse lennot, hotellit ym kuljetukset? Ja mitä voisitte suositella? Vai pitäisikö suosiolla ottaa joku valmismatka?

Sitten hintataso on minkälainen? Mitä hyviä paikkoja Barcelonassa on missä kannattaisi käydä? Mimmone sää siellä on? Onko hyvä matkavaihtoehto, jos haluaa kulttuuria, aurinkoa, hauskuuttaa ja yleissivistää itseään? Et onhan siellä sitten muuta kuin vain "baila-baila" rantaloma? Minkälaine hintataso siellä on?

2

874

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lukenut

      Olet varmaan lukenut ensin huolellsesti aikaisemmat keskustelut? Matkapäätöksen olet jo tehnyt ja ihmettelet, onko Barcelonassa muuta kuin rantalomaa?

      Täällä vastataan mielellään kysymyksiin, mutta jonkinlainen oma-aloitteisuus olisi mukavaa.
      "Onks meillä siellä kivaa?"

      • sanat suustani

        kannattaisiko ostaa esim. Mondon matkaopas. Kustannus jaettuna 16 ei paljon tee päätä kohden.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      135
      1953
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      126
      1599
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      1
      1496
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      87
      1410
    5. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      32
      1371
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      131
      1179
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      50
      1080
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      24
      1069
    9. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1011
    10. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      868
    Aihe