Ollaan menossa touko-kesäkuun vaihteessa 2 viikoksi Tsarevoon, joka kai aika lähellä Sunny Beachia? Tietääkö kukaan paikasta? Sopiiko tällaiselle keski-ikäiselle, mutta nuorekkaalle parille? Onko sieltä esim. helppo lähteä reissulle muualle, esim. Sunny B:lle? Entä tietäiskö joku jonkun hyvän paikan, missä naisihminen saisi uudet kynnet edukkaasti?
Bulgarian Tsarevo
eka kerta
2435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
on aika kaukana SB:stä, alempana rannikolla, lähellä Turkin rajaa. Itse olimme Tsarevon Sinemoretzissa viime kesänä. Matkaa SB:iin ja Kultahietikoille on melkoisesti, jo pelkästään Burgasiin pari tuntia. Burgasiin ainakin pitäisi päästä ostosretkelle ja lähellä on Primorskon kaupunki, jossa on jo enemmän ostosmahdollisuuksia. Tsarevossa itsessäänkin on mukavasti kauppoja ja ruokapaikkoja, pieni mukavanoloinen kaupunki.
Emäntä laitatti kyntensä ym. Sinemoretzissa olevassa Bella Vista-hotellissa todella edullisesti kreikkalaisella naisella. Jos menette hiukan parempaan hotelliin siellä Tsarevossa, niin eiköhän samaa palvelua löydy sieltäkin. Olemme itsekin keski-ikäisiä, mutta samalla tapaa nuorekkaita ja pidimme tästä rauhallisemmasta Bulgariasta. Takaisinkin voisi mennä piakkoin.
... tiedoista ja kynsivinkeistä. Burgasiin ajateltiin mennä ostosretkelle ja ollaan kartasta jo vähän katseltukin etäisyyksiä. Nyt vaan odottelemme touko-kesäkuun vaihdetta ja kahden viikon Bulgarian lomaa.