menkat synnytyksen jälkeen

Miten muilla on menkat alkaneet synnytyksen jälkeen? itselläni alkoi juuri... synnytyksestä on nyt tasan 2 kuukautta. odottelin että alkavat vasta puolen vuoden päästä... poitsu on täysimetyksellä
6346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

poika olla 8kk

Äänestä

jälkivuotoa...se voi olla välillä pois ja alkaa taas jopa vielä kolme kk synnytyksestä...meillä viikkoa vajaa 3kk ja taas vuodetaan ja lääkäri sanoi että on vielä todennäk. jälkivuotoa...

Äänestä
  • kyllä tää on ihan menkkavuotoa... samat jomotukset ku aikasemmin ja yhtä ärtynyt... vuoto on erilaista kuin jälkivuoto..

    Äänestä

heti, kun maidon tulo ja sitä mukaa imetys loppui, n. 4 kk synnytyksen jälkeen.

Äänestä

Kuusi viikkoa synnytyksestä. Ja täysin säännöllisesti tulleet siitä eteenpäinkin.

Äänestä

synnytyksestä. tietenki ne neuvolassa epäili,mut mulla oil jo loppunu jälkivuoto vähä aiemmin ja alko vuotaa taas,kyllä oletan et ne oli menkat koska kuukauden päästä siitä tuli taas.. meillä on suvussa tuota et alkaa tosi pian.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


janeski78 kirjoitti:

Miten muilla on menkat alkaneet synnytyksen jälkeen? itselläni alkoi juuri... synnytyksestä on nyt tasan 2 kuukautta. odottelin että alkavat vasta puolen vuoden päästä... poitsu on täysimetyksellä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu