lääkkeet finneihin?

Joo eli mul on hartioissa aknee, ei mitää pahaa mut silti, ei oo oikeen muualla. Niin olen menossa lääkäriin, mutta jos saan lääkettä siihen, jotain pillerityyppistä, niin huonontaako se tervettä ihoa? vai tehoaako se vaan akneihoon? kiitos jos viitsitte vastata
2277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

se huonontaisi ihoa

Äänestä
  • Lääkärissä voi käydä, mutta en suosittelisi lääkettä. Paras lääke on levitettävä basiron jota saa apteekista ilman reseptiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koookojojoj kirjoitti:

Joo eli mul on hartioissa aknee, ei mitää pahaa mut silti, ei oo oikeen muualla. Niin olen menossa lääkäriin, mutta jos saan lääkettä siihen, jotain pillerityyppistä, niin huonontaako se tervettä ihoa? vai tehoaako se vaan akneihoon? kiitos jos viitsitte vastata

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu