pdf tiedostot ei aukea

vaikka koneella on abobe reader ohjelma. Missä vika voisi olla?
4410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miten niin ei aukea? Mitä tapahtuu? Missä ne eivät aukea? Webistä vai koneelta? Oletko varma että ohjelma on asennettu?

Äänestä
  • Mikä fucking käyttis?

    Äänestä

  • syskonbädd kirjoitti:

    Mikä fucking käyttis?

    sama ongelma,foxitreaderi ei aukaise pdf tiedostoja,asetuksissa varmaan vika ei ymmärrä? käyttis tässä tapauksessa on winukan xp.

    Äänestä

Aika usein ison PDF-dokumentin avaaminen Web-selaimessa "jumittaa" selaimen, etenkin Internet Explorerin. Kun Web-sivuilta löytyy linkkejä PDF-dokumentteihin, onkin usein parempi tallentaa dokumentit omalle kovalevylle ja avata ne sieltä.

Käytännössä tämä tarkoittaa tyypillisesti sitä, että napsautetaan hiiren oikeanpuoleista painiketta linkin kohdalla ja valitaan "Save Target As..." tms.). Tämän jälkeen voit tallentaa PDF-dokumentin haluamaasi hakemistoon. Esimerkiksi Windows-koneessa voit sitten mennä kyseiseen hakemistoon ja napsauttaa PDF-dokumentin kuvaketta avataksesi sen.

http://www.cs.tut.fi/~jkorpela/pdf.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuu tarttee kirjoitti:

vaikka koneella on abobe reader ohjelma. Missä vika voisi olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu