Led Zeppelin EI PALAA !

Sensational 70*s

6

2143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ne.

      vielä palaa. aivan varmasti lähtevät vielä kiertueelle. live-levyki saattaa tulla.

      • adada

        osaisivat vaan papat pysyä kiikkustuolissaan!! led zeppelin on legenda kaukaa 70-luvulta ja sellaisen toivottavasti pysyykin!


    • Niin kuin yhdessä toisessa Zeppelin-keskustelussa jo totesin, niin ei ole Plantista enää Zepin laulajaski, Ja hyvä, kun on todennut sen itsekin. Hänen lauluäänensä ei enää ole sellainen kuin nuoruuden päivinä ja ei taitaisi mies pystyä vetämään Zepin biisejä. Kuulostaisiko hyvältä, jos hän nyt laulaisi vaikka Black dogin tai Rock n rollin? Kyllähän se Ian Gillan vielä yrittää laulaa Purplen keikoilla ja välillä onnistuu ihan jees ja välillä taas humpaksi menee ja David Coverdalekin yrittää välillä vetää entisten aikojen malliin (ylärekisterissä laulaminen ei oikein enää luonnistu eikä kuulosta enää tosi hyvältä, alarekisterillään pystyy laulamaan ihan hyvin) ja herrat Halford ja Brucekin vielä jotenkin hyppivät ja heiluvat ja karjuvat. Sen sijaan Glenn Hughes ja Paul Rodgers pystyvät vielä loistaviin suorituksiin ja Miljenco Matijevickin (tuli 1980-90 -lukujen taitteessa tunnetuksi rockbändistä Steelheart) laulaa ja esiintyy, mutta hänkin vielä siihen pystyy vaikka ei ihan entiseen malliin. Plant pystyy laulamaan omia soolokappaleitaan, kun on aina soolourallaan mennyt äänensä ehdoilla, mutta Zeppelinin aika on jo ohi.

    • Eikä taida Jimmyllakaan enää soitto kulkea entiseen malliin. Mies oli jo hieman ruosteessa jo niihin aikoihin, kun teki yhteistyötä Coverdalen kanssa -90-luvun alussa. Heilui välillä lavalla kuin mikäkin eksynyt, selkä kyyryssä ja tupakka huulessa ja päällä väljä t-paita ja jotkut rennot housut. Taisi mies jo alkaa ruostua sen jälkeen, kun Zeppelin hajosi, ehkä jo hieman sitäkin ennen. Harmi. Hieno kitaristi.

    • Tässä Jimmy soittelee Coverdalen kanssa. Tästä voidaan olla monta mieltä onko mies hyytynyt, mutta ei kuitenkaan taida olla ihan Zeppelinin aikaisessa vedossa. Mutta kuitenkin rento veikko.
      https://www.youtube.com/watch?v=HRlx12uJqZM

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      208
      5441
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4429
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      80
      3178
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      239
      2600
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      134
      2391
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      97
      1754
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      244
      1387
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      985
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      906
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      27
      904
    Aihe