Led Zeppelin EI PALAA !

Sensational 70*s

6

2123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ne.

      vielä palaa. aivan varmasti lähtevät vielä kiertueelle. live-levyki saattaa tulla.

      • adada

        osaisivat vaan papat pysyä kiikkustuolissaan!! led zeppelin on legenda kaukaa 70-luvulta ja sellaisen toivottavasti pysyykin!


    • Niin kuin yhdessä toisessa Zeppelin-keskustelussa jo totesin, niin ei ole Plantista enää Zepin laulajaski, Ja hyvä, kun on todennut sen itsekin. Hänen lauluäänensä ei enää ole sellainen kuin nuoruuden päivinä ja ei taitaisi mies pystyä vetämään Zepin biisejä. Kuulostaisiko hyvältä, jos hän nyt laulaisi vaikka Black dogin tai Rock n rollin? Kyllähän se Ian Gillan vielä yrittää laulaa Purplen keikoilla ja välillä onnistuu ihan jees ja välillä taas humpaksi menee ja David Coverdalekin yrittää välillä vetää entisten aikojen malliin (ylärekisterissä laulaminen ei oikein enää luonnistu eikä kuulosta enää tosi hyvältä, alarekisterillään pystyy laulamaan ihan hyvin) ja herrat Halford ja Brucekin vielä jotenkin hyppivät ja heiluvat ja karjuvat. Sen sijaan Glenn Hughes ja Paul Rodgers pystyvät vielä loistaviin suorituksiin ja Miljenco Matijevickin (tuli 1980-90 -lukujen taitteessa tunnetuksi rockbändistä Steelheart) laulaa ja esiintyy, mutta hänkin vielä siihen pystyy vaikka ei ihan entiseen malliin. Plant pystyy laulamaan omia soolokappaleitaan, kun on aina soolourallaan mennyt äänensä ehdoilla, mutta Zeppelinin aika on jo ohi.

    • Eikä taida Jimmyllakaan enää soitto kulkea entiseen malliin. Mies oli jo hieman ruosteessa jo niihin aikoihin, kun teki yhteistyötä Coverdalen kanssa -90-luvun alussa. Heilui välillä lavalla kuin mikäkin eksynyt, selkä kyyryssä ja tupakka huulessa ja päällä väljä t-paita ja jotkut rennot housut. Taisi mies jo alkaa ruostua sen jälkeen, kun Zeppelin hajosi, ehkä jo hieman sitäkin ennen. Harmi. Hieno kitaristi.

    • Tässä Jimmy soittelee Coverdalen kanssa. Tästä voidaan olla monta mieltä onko mies hyytynyt, mutta ei kuitenkaan taida olla ihan Zeppelinin aikaisessa vedossa. Mutta kuitenkin rento veikko.
      https://www.youtube.com/watch?v=HRlx12uJqZM

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      182
      7728
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      92
      3764
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      129
      3656
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2961
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      47
      2476
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      118
      2468
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      136
      2014
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      65
      1500
    9. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      64
      1365
    10. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      381
      1353
    Aihe