http://www.v2.fi/uutiset/viihde/2339/Robert-Plant-sanoo-ei-Zeppelin-kiertueelle-ja-100-miljoonalle-punnalle/
Hyvä Plant, oikea ratkaisu,mennyt on mennyttä, katsotaan eteenpäin.
Led Zeppelin EI PALAA !
6
2123
Vastaukset
- ne.
vielä palaa. aivan varmasti lähtevät vielä kiertueelle. live-levyki saattaa tulla.
- adada
osaisivat vaan papat pysyä kiikkustuolissaan!! led zeppelin on legenda kaukaa 70-luvulta ja sellaisen toivottavasti pysyykin!
Niin kuin yhdessä toisessa Zeppelin-keskustelussa jo totesin, niin ei ole Plantista enää Zepin laulajaski, Ja hyvä, kun on todennut sen itsekin. Hänen lauluäänensä ei enää ole sellainen kuin nuoruuden päivinä ja ei taitaisi mies pystyä vetämään Zepin biisejä. Kuulostaisiko hyvältä, jos hän nyt laulaisi vaikka Black dogin tai Rock n rollin? Kyllähän se Ian Gillan vielä yrittää laulaa Purplen keikoilla ja välillä onnistuu ihan jees ja välillä taas humpaksi menee ja David Coverdalekin yrittää välillä vetää entisten aikojen malliin (ylärekisterissä laulaminen ei oikein enää luonnistu eikä kuulosta enää tosi hyvältä, alarekisterillään pystyy laulamaan ihan hyvin) ja herrat Halford ja Brucekin vielä jotenkin hyppivät ja heiluvat ja karjuvat. Sen sijaan Glenn Hughes ja Paul Rodgers pystyvät vielä loistaviin suorituksiin ja Miljenco Matijevickin (tuli 1980-90 -lukujen taitteessa tunnetuksi rockbändistä Steelheart) laulaa ja esiintyy, mutta hänkin vielä siihen pystyy vaikka ei ihan entiseen malliin. Plant pystyy laulamaan omia soolokappaleitaan, kun on aina soolourallaan mennyt äänensä ehdoilla, mutta Zeppelinin aika on jo ohi.
Eikä taida Jimmyllakaan enää soitto kulkea entiseen malliin. Mies oli jo hieman ruosteessa jo niihin aikoihin, kun teki yhteistyötä Coverdalen kanssa -90-luvun alussa. Heilui välillä lavalla kuin mikäkin eksynyt, selkä kyyryssä ja tupakka huulessa ja päällä väljä t-paita ja jotkut rennot housut. Taisi mies jo alkaa ruostua sen jälkeen, kun Zeppelin hajosi, ehkä jo hieman sitäkin ennen. Harmi. Hieno kitaristi.
Tässä Jimmy soittelee Coverdalen kanssa. Tästä voidaan olla monta mieltä onko mies hyytynyt, mutta ei kuitenkaan taida olla ihan Zeppelinin aikaisessa vedossa. Mutta kuitenkin rento veikko.
https://www.youtube.com/watch?v=HRlx12uJqZM
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1827728Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa923764"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1293656Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma892961Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.472476Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1182468- 1362014
- 651500
Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a641365Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3811353