http://www.v2.fi/uutiset/viihde/2339/Robert-Plant-sanoo-ei-Zeppelin-kiertueelle-ja-100-miljoonalle-punnalle/
Hyvä Plant, oikea ratkaisu,mennyt on mennyttä, katsotaan eteenpäin.
Led Zeppelin EI PALAA !
6
1993
Vastaukset
- ne.
vielä palaa. aivan varmasti lähtevät vielä kiertueelle. live-levyki saattaa tulla.
- adada
osaisivat vaan papat pysyä kiikkustuolissaan!! led zeppelin on legenda kaukaa 70-luvulta ja sellaisen toivottavasti pysyykin!
Niin kuin yhdessä toisessa Zeppelin-keskustelussa jo totesin, niin ei ole Plantista enää Zepin laulajaski, Ja hyvä, kun on todennut sen itsekin. Hänen lauluäänensä ei enää ole sellainen kuin nuoruuden päivinä ja ei taitaisi mies pystyä vetämään Zepin biisejä. Kuulostaisiko hyvältä, jos hän nyt laulaisi vaikka Black dogin tai Rock n rollin? Kyllähän se Ian Gillan vielä yrittää laulaa Purplen keikoilla ja välillä onnistuu ihan jees ja välillä taas humpaksi menee ja David Coverdalekin yrittää välillä vetää entisten aikojen malliin (ylärekisterissä laulaminen ei oikein enää luonnistu eikä kuulosta enää tosi hyvältä, alarekisterillään pystyy laulamaan ihan hyvin) ja herrat Halford ja Brucekin vielä jotenkin hyppivät ja heiluvat ja karjuvat. Sen sijaan Glenn Hughes ja Paul Rodgers pystyvät vielä loistaviin suorituksiin ja Miljenco Matijevickin (tuli 1980-90 -lukujen taitteessa tunnetuksi rockbändistä Steelheart) laulaa ja esiintyy, mutta hänkin vielä siihen pystyy vaikka ei ihan entiseen malliin. Plant pystyy laulamaan omia soolokappaleitaan, kun on aina soolourallaan mennyt äänensä ehdoilla, mutta Zeppelinin aika on jo ohi.
Eikä taida Jimmyllakaan enää soitto kulkea entiseen malliin. Mies oli jo hieman ruosteessa jo niihin aikoihin, kun teki yhteistyötä Coverdalen kanssa -90-luvun alussa. Heilui välillä lavalla kuin mikäkin eksynyt, selkä kyyryssä ja tupakka huulessa ja päällä väljä t-paita ja jotkut rennot housut. Taisi mies jo alkaa ruostua sen jälkeen, kun Zeppelin hajosi, ehkä jo hieman sitäkin ennen. Harmi. Hieno kitaristi.
Tässä Jimmy soittelee Coverdalen kanssa. Tästä voidaan olla monta mieltä onko mies hyytynyt, mutta ei kuitenkaan taida olla ihan Zeppelinin aikaisessa vedossa. Mutta kuitenkin rento veikko.
https://www.youtube.com/watch?v=HRlx12uJqZM
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421584
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083