Kiilahihnan välipyörä

Kertokaapas lähteekö 1.6 zetecistä tuo kiilahihnan välipyörä irti siitä pultista, mikä on sen pyörän keskellä, vai onko se kiinni jollain muulla vielä lisäksi?
2340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö kukaan ole vaihtanut edes hihnaa omaansa?

Äänestä

17 tai 19mm avain,käännä siitä keskipultista vastapäivään.huomaat että sen kiinnitys myötää eli remmi löystyy vaihdettavaksi.piirrä ylös remmin kulkurata,kiität minua ja itseäsi 15min. kuluttua. se kitinä ei johdu kiristinpyörästä vaan moniuraremmi on kulunut,alkaa taas kitiseen 1-1.5v päästä.
sitä kiristinpyörää ei tarvi irroittaa jos vaihtaa remmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Focus 1.6 zetec kirjoitti:

Kertokaapas lähteekö 1.6 zetecistä tuo kiilahihnan välipyörä irti siitä pultista, mikä on sen pyörän keskellä, vai onko se kiinni jollain muulla vielä lisäksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu