Ennen oli aina poikakaverilla seisokki, kun hetken koski ja hipelöi. Nykyään kun kädet alkaa siirtymään alamahalle ja penikselle, niin ei ole vielä mitään tapahtunut. Yleensä se sitten siitä lähtee kun hän alkaa koskettelemaan mua. Eikä sillä tavalla kauaa kestä tai mitään, mutta oon huomannut vaan, että se ei enää oo sama kun ennen.
Miten miehet itse haluaisitte naisen toimivan? Eli kun nainen alkaa tekemään seksiin aloitetta, niin mikä on siihen paras tapa jotta innostut mukaan?
Miten miehet itse haluaisitte naisen toimivan? Eli kun nainen alkaa tekemään seksiin aloitetta, niin mikä on siihen paras tapa jotta innostut mukaan?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä se helpottaisi jos vaimokin on aktiivinen, loput on ihan tilanteesta kiinni.
On turhauttavaa että mies on aina se joka alkaa "lämmittää", normaalilla naisella hyrrä halut suunnittelematta etukäteen...
Tämäpä aika mielenkiintoinen aihe. Me miehethän kovin usein puheissamme ja toiveissamme sanomme haluavan naisen tekevän aloitteen. Vaan kuinkas siinä sitten voikaan käydä? Naisen ollessa hiukankaan aktiivisempi seksin alueella, saattaa siitä syntyäkin aivan päinvastainen tilanne, kun alunperin oli toivottu. Mies saattaakin kokea sen niin, että hänen pitäisikin olla aina valmiina kuin "Melberi" sotaan, ja niin olemmekin ojasta allikkoon kopsahtaneet. Lopputuleman sanoisin, että parhaimmillaan ollaan on suunnattoman kiihottavaa ja miehen itsetuntoa hivelevää, kun nainen tekee aloitteen, vaan siinä täytyy naisen olla mielestäni kohtuullisen varovainen. Ei miehelläkään penis ala aina seisomaan ensimmäisestä kosketuksesta, ei nainenkaan joka päivä kiihotu samanlailla. Enpäs tiiä osasinko kertoa asiani niin, että lukijat ymmärtäväisit mitä yritin kertoa? Toivottavasti kuitenkin saitten ajatuksistani, edes jotain tolkku? Ne suorituspaineet kun ovat viime vuosikymmeninä siirtyneetkin kovin miehen suuntaan. Siinä niitä ongelmia saattaa tulla. Voihan pariskunta rakastella muullakin tavalla kuin penetroimalla, jos niin haluvat.
Totta turiset,se että nainen tekee aloitteen saattaa aiheuttaa joskus jopa pieniä ongelmia etenkin jos miehellä ei ole juuri halut pinnassa vaan mieli vaikka töissä. Ja tuo on totta että aina ei kiihoittuminen ala samalla tavalla heh (paitsi kun saa kuuman nännin suuhunsa )
Huomattu on, että miehet eivät pidä liian aktiivisista naisista jotka ottavat ohjat käsiin. Ensin he ovat täysillä mukana ja sitten pelästyvät ja nolostuvat rakastelun edetessä. Naiselle voi kyllä antaa ohjeita milloin hidastaa tahtia. Minä en ainakaan siitä pahastu. Ihmettelen miksi meitä lahnoiksi välillä haukutaan.