Fritz Jacobssonin galleria??

Onko vaasalaisella taidemaalarilla Fritz Jacobssonilla galleriaa jossa olisi hänen taulujaan esillä ja myynnissä??

Entä mitkä olisivat hyviä museokohteita käydä Vaasan visiitin aikana??
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

muttei vaasas.Toinen on Vatikaanis ja toinen on?

Äänestä

Fritz osti kasarmilta puollustusvoimien poistuessa ison kiinteistön josta piti tulla FJ: Kongresscenter . Sielä oli paljon maalauksia seinillä mm. tämä paavin muotokuva. Sit ilmeisesti kävi niin että tämä suunnitelma oli liian suuri ja kiinteistö myytiin mustasaarelaiselle sijoittajalle joka vuokrasisen tsto-tiloiksi.
Kyllä Fritzin työt varmaan jossain vaasassa ovat kannattaa kysellä Esim. Vierikon Pertiltä pikku Galleriasta kirkkopuistikolta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko olemassa?? kirjoitti:

Onko vaasalaisella taidemaalarilla Fritz Jacobssonilla galleriaa jossa olisi hänen taulujaan esillä ja myynnissä??

Entä mitkä olisivat hyviä museokohteita käydä Vaasan visiitin aikana??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu