sukupuolesta :)

miten hyvin teillä on pitäny paikkansa jos rakenneultrassa on sanottu sukupuoli. itellä alusta asti ollu tyttö olo, ja rakenneultrassakin tyttöä lupaili. nyt vaan on alkanu jännittää et mahtaako kuitenkin tulla poika. no nyt rv 38, joten pianhan sen näkee. :)
2460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oli selvä poika niin kuvan kun aavistustenkin puolesta mutta voihan selvät aavistuksetkin mennä metsään.

itselle iski vähän ennen synnytystä paniikki kanssa.
onneksi teillä pian asia selviää :) onnea koitokseen!

Äänestä

Itselle ensimmäisessä ultrassa kun pystyi sukupuolen sanomaan meinasi että ehkä tyttö vaikka alusta asti tuntunut että poika olisi ja on poikaa meinanneet kahdessa ultrassa melko varmaksi sen jälkeen :) saa sitten nähdä kumpi sieltä ulos putkahtaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dasd kirjoitti:

miten hyvin teillä on pitäny paikkansa jos rakenneultrassa on sanottu sukupuoli. itellä alusta asti ollu tyttö olo, ja rakenneultrassakin tyttöä lupaili. nyt vaan on alkanu jännittää et mahtaako kuitenkin tulla poika. no nyt rv 38, joten pianhan sen näkee. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu