mikäs rasva

elikkäs sattuko kukaan lukeen vauvalehteä siellä taisi olla mainintaa rasvasta jota saa apteekista jota voi käyttää vauvan hoidossa ja sopii myös raskausarville? tai olisiko kenelläkään hyvää vinkkiä jota vois käyttää raskausarpiin...?
2319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä käytin raskausaikana apteekista saatavaa Vichy-raskausarpivoidetta. Aloitin käytän joskus 17-18rv paikkeilla. On aika kallista tosin (minulla meni vajaa 3 tuubia), mutta raskausarvilta säästyin! Tai no en säästynyt: löysin vauvan synnyttyä alavatsasta kolme kappaletta noin sentin mittaisia arpia;) Omalla äidilläni on aika paljon raskausarpia, joten uskon että minullekin olisi tullut, ellen olisi rasvaillut:) Rintoihin tuli maidon noustua arpia, kun en niitä rasvaillut.

Äänestä

Kipase luontaistuotekauppaan, weleda merkkistä hyvää(kallista) öljyä!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lissu kirjoitti:

elikkäs sattuko kukaan lukeen vauvalehteä siellä taisi olla mainintaa rasvasta jota saa apteekista jota voi käyttää vauvan hoidossa ja sopii myös raskausarville? tai olisiko kenelläkään hyvää vinkkiä jota vois käyttää raskausarpiin...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu