Tradekan kaupoissa kun on meneillään tämä kampanja jossa voi kerätä "tefal-merkkejä" ja niillä ostaa edulliseen hintaan esim Tefalin leivänpaahtimen tai kahvinkeittimen, niin onko muilla kokemusta niistä vekottimista? Ostimme leivänpaahtimen, joka kuitekin yllättäen lakkasi toimimasta parin viikon käytön jälkeen. Kuitti on tietysti hukassa niin uuttakaan ei saa... Tarkoitus oli ostaa myöskin se kahvinkeitin, mutta nyt ei tiedetä uskaltaako, jos sekin sitten hajoaa samantien. Niin että onko muut ostelleet noita, miten on laitteet kestäny?
Tefalin pienkodinkoneet
6
1774
Vastaukset
vaan sen kuitin (ota vaikka valokopio), niin onhan niillä 2 vuoden takuu.
- mvma
Ostin Tefal kahvinkeittimen ja mielestäni se on täysin kelvoton. Se on erittäin kovaääninen ja vesi tulee niin kovalla paineella suodattimelle, että kahvinporot lentävät ympäriinsä tukkien tippalukon. Kahvit valuu pitkin pöytää. Roskiskamaa.
- radiant
Itselläni oli Tefalin termoskannulinen kahvinkeitin, joka oli turhan arvokaskin. Ei muuta vikaa, mutta kahvi maistuu aivan kuin siinä olisi uitettu puunpalaa. Moccamaster tuli tilalle.
- HT
radiant kirjoitti:
Itselläni oli Tefalin termoskannulinen kahvinkeitin, joka oli turhan arvokaskin. Ei muuta vikaa, mutta kahvi maistuu aivan kuin siinä olisi uitettu puunpalaa. Moccamaster tuli tilalle.
Aivan onneton peli.
Kahvi maistuu pahalta, kannu kusee, jos ei kaada ihan liruttamalla, kahvi ei pysy kuumana tai edes lämpimänä vaikka on termoskannu ja lämmitys alla.
- erkki merkki
ON KIVAA KERÄTÄ MERKKEJÄ JATKA SAMAAN MALLIIN
- make711
Samaa mieltä muiden kanssa!
1. Kahvi ei pysy lämpimänä
2. Kovaääninen
3. Kahvi maistuu muovin ym. sekoitukselle
Kaiken kruunas lopulta se että kahva irtos ja samalla lohkes pannusta lasinpala ja lasinsiruja meni pannuun... Tarjoileppa siinä sitten vieraille kahvia!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743910Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1883169Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472986Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle702560Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3672303- 1631935
- 781595
- 331505
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231398Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391382