Accord Aerodeck

Olisi kiikarissa -86 Aerodeck exi -kakkosautoksi. Kaksilla renkailla ja aluvanteilla, vetokoukulla, radiolla ja hälyyttimellä.
Hintaa puolitoistatuhatta eeroa. Myyjän mukaan huoltokirja ja kaikki. Yksityinen myy 12 vuotta omistamansa auton, kun oli hankkinut uuden ja tämä jäänyt tarpeettomaksi tallin täytteeksi.

Mitä pitäisi katsoa, bensatankin täyttöputken lisäksi?
onko tuo samalla tekniikalla kuin "tavallinen " saman vuoden ruisku-accord?
Käyttökokemuksia?
4316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikös Aerodeck ole farkku Civic eikä mikään Accord?

Äänestä

aika kallis on kasikuutoseks.. vetokoukku ei kyllä ole hyvän merkki. laatikko menee jos vetokoukku on..hmm. kyllä se on ihan samalla tekniikalla kuin muutkin acoooordit johonkin 89 vuoteen asti.
Hyvin pelaa, lähtee laakista käyntiin -32 asteen pakkasellakin ilman lohkoa.

Äänestä
  • Tein kaupat. Kyseinen auto oli ollut 5 vuotta toisella omistajallaan, joka oli ostanut sen veljeltään joka puolestaan ostanut uutena. Eli minä kolmas omistaja.
    Huoltokirjaa oli 250 000 km:ään saakka, ja sen jälkeen huoltopäiväkirja tähän kesään saakka.
    Mukana tuli tavaratilallinen kaikenlaista varaosaa, iskaria jousta kytkinvaijeria, jarrulevyä ja alkuperäistä tarrasarjaa.

    Vetokoukku on hyvä olla jos meinaa vetää peräkärryä... osaksi senkin takia juuri tuo vetokoukullinen yksilö.

    Eiköhän tuo jokusen vuoden mene työmatka- ja kauppa-autona. Kilometrejä ehkä 5-10 tuhatta vuodessa.
    Kulkee kyllä kuin pommikone, verrattuna perheen "ykkösautoon" (vm 2002 Mazda 323)

    laitoin pari kuvaa, ja lisää panen kun kerkiän, osoitteeseeen:
    http://jorma-lindqvist.net/car/aero/deck.html

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


linker kirjoitti:

Olisi kiikarissa -86 Aerodeck exi -kakkosautoksi. Kaksilla renkailla ja aluvanteilla, vetokoukulla, radiolla ja hälyyttimellä.
Hintaa puolitoistatuhatta eeroa. Myyjän mukaan huoltokirja ja kaikki. Yksityinen myy 12 vuotta omistamansa auton, kun oli hankkinut uuden ja tämä jäänyt tarpeettomaksi tallin täytteeksi.

Mitä pitäisi katsoa, bensatankin täyttöputken lisäksi?
onko tuo samalla tekniikalla kuin "tavallinen " saman vuoden ruisku-accord?
Käyttökokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu