...eli miten saa painoa pois äkkiä? Terveellityydestä ei ni väliä kunhan sais vaan äkkiä läskit pois. Päivät menee hyvin vähällä syömisellä mutta se kostautuu illalla ja ahmin mitä vaan sattuu kaapista löytymään. Miten pystytte olemaan syömättä?? Hyviä vinkkejä millä sais mahan täyteen ilman turhia kaloreita?
läskit pois
läskilöllö
131525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
syöt vähemmän kaloreita kuin mitä kulutat. kattelet ostamiesi tuotteiden ravintosisällöt, valitset vähärasvaisimmat/-kalorisimmat tuotteet. syöt tarpeeksi paljon ettet mene säästöliekille ja ettet polta kroppaas loppuun.
ja jos oikeesti tarvitset neuvoja laihduttamiseen, älä kysy apua syömishäiriöisiltä vaan konsultoi vaikka lääkäriä. ei varsinaisesti kannata lähteä tieten tahtoen hankkimaan itselleen sairautta, koska siitä on ihan helvetin vaikea päästä eroon.
iltaisin sokerittomia limppareita(joissa ei ole kaloreita tuskin lainkaan!) maha täyteen niin ei tule ahmittua ruokaa.
ITSEKURI!
mene kuule läskeinesi muualle! oot täysin väärällä palstalla!
vituttaa nä läskit jotka tulee tänne kysyy näit tyhmii kysymyksiinsä. eiks ne ikinä opi. on tainnu läski syrjäyttää jo aivosolutki.
sano suoraan mika helvetti sun ongelmas on? mee saa vittuun taalta ja anna muiden kysella mita haluaa!En tajua naita keskustelu hairikkoja jotka terrorisoi palstoja olemalla vittumaisia kaikille!
Kukas se sielä nyt vittuilee? mene kuule itte vaa muualle. mä saan vittuilla just niin paljon ku mua vituttaa! vastasin vaan alottajan typerään viestiin.
miks vitussa joku tulee anorektikoilta kysymään laihdutusneuvoja! Se mua vituttaa. se on mun ongelma.
oot varmaan ite samanlainen läski joka toivois paljon vinkkejä meiltä anorektikoilta. luulet löytäväs oikotien onneen? haista paska!
Tämähän on juuri oikea palsta kysellä laihdutukseen liittyvistä asioista. Anorektikothan tietää kaiken miten voi olla syömättä ja mistä saa mahd. vähän kaloreita. Kuten tuossa aikaisemmin mainitsin, niin en kaipaa neuvoja mihinkään terveelliseen 'painonvartija-laihduttamiseen'. Taitaa sulla raukalla olla tosi huono itsetunto, kun noin pitää toisia mollata.
http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&subcat=702
Miksi ihmiset vaan haluavat vittuilla ? Tuliko sille tyypille täälä joka sanoi keskustelun aloittajalle
"mene läski pois täältä" ni hyvä mieli???
Mua vihastuttaa se että ihmisten on oltava niin hirveen ilkeitä, ja se on lähes joka päiväistä.
Mieti tuon lauseen kirjoittaja että saatoit tehdä sille tosi pahan mielen. Aikuistu vähitellen ja kehitä aivotoimintaasi.
anorektikkokin on saattanut olla normaalipainoinen/ylipainoinen laoittaessaan laihdutuksen. Mutta sitten laihdutellessa homma on riistäytynyt käsistä, ja kas, pian ollaankin hengenvaarassa. Eli ei parane haukkua ketään koskaan läskiksi.
Harva anorektikko oikeesti laihtuu luurangonlaihaksi, mulla laihimmillani paino oli 54 kiloa (olen 162 cm)!! Ja olin vuoden ollut kitudieetillä. Aineenvaihdunta oli niin nollassa, etten vaan laihtunut ja kun ei ollut energiaa edes liikkua, sen kun väsyneenä makasin sängyssä koulun jälkeen.
Helpommin oikeesti laihtuu terveellisellä ruokavaliolla kuin anoreksialla! Usko pois.
mä olen vähentäny melkeen kaikki herkut, kokiksen vaihoin zero kolaan enkä syö melkeen ollenkaan karkkia. tuon avulla oon saanu pysyvästi pois 2kg. melkeen kolme. haluisin lihakset pois, en käytä niitä ollenkaan, mutta silti mun reisilihaksetkin on aivan kamalia. nykysin tulee paha mieli siitä, jos ahmin ruisleivän. tuntuu että se lihottaa... auttakaa KILTIT.
joo ja hypätkää helkkariin tommoset vittuuilijat. kokemuksella voin sanoo et laihutuspalstalta ei saa yhtään nii hyviä ja selkeitä neuvoi ko täältä.
Älä kulta pieni hankkiudu eroon lihaksistas, mikä sua pitää oikeen pystyssä ja kasassa? Lihakset sitäpaitti kasvattaa peruskulutusta.