Onnea liikennevalistus työstäsi ja filmistäsi.Palkinto Sinulle ja mukana olevalle liikuntakyvyttömälle kumppanillesi on ansaittu.On hyvä että työnne on huomattu ja arvostettu.Sinä Haapala jaksat välittää.Tuntuu että etenkin nuoret,lapset ja perheet on sydäntäsi lähellä.Lämmin kiitos teille molemmille esitelmästänne.
ONNEA Haapala palkinnosta
Marita S.
8875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jykä on lottovoitti meille varkautelaisille.
7 oikein ja pari varanumeroa perään :)
...varkautelaisena! Haapalan kaltaiset humanistit ovat katoava luonnonvara. Toivottavasti olen väärässä? Toisesta välittäminen on raskasta. Tsemppiä!
Toivottavasti pysyy siellä, että ei tuu tänne ideoimaan.Nim.ei kaikki tietävä jyrki
Oulusta pois ajettu maallikkosaarnaaja joka tuntuu olevan kovin mieltynyt omaan ääneensä. Oululaiset väsyivät kuuntelemaan häntä harva se päivä. Esitti omia kiihkomielisiä ennustuksiaan ja oli mm. aivan varma että Oulun ohitustiellä nopeudet nosuevat 'vähintään' 140:een kun tie levennettiin, tehtiin kaksikaistaiseksi ja kokeiltiin 120 rajoitusta. Erään mielestä 120 km/h -rajoitettu tie on kuin tehty huippunopeuskokeiluja varten. Kenenkähän lienee aloitteesta ko. 120 km/h rajoitetulle pätkälle laitettiin lähes ympärivuorokautinen väijy. Lopulta kiihkoennustus kumoutui tielaitoksen LAM-pisteistä saadulla datalla. Erään mielestä ehkä hyvinkin yllättäen keskinopeus ei noussut 100 rajoitusalueeseen verraten kuin vain muutaman tuntikilometrin. Huhutaan että otti ajokortin pois kortin omalta isältäänkin. Epäilen että minkään muun kaupungin lähiympäristö ei ole yhtä kytätty peltipoliiseilla kuin Varkauden.
Lainaus: "Huhutaan että otti ajokortin pois kortin omalta isältäänkin. Epäilen että minkään muun kaupungin lähiympäristö ei ole yhtä kytätty peltipoliiseilla kuin Varkauden."
Mitä ihmettä? Julkisuudessa kohistaan, kun jollekin herra-isopoliisille ei annettu sakkoja. Mutta sinun mielestä on huono asia, kun ottaa kortin pois omalta isältään. Haapala on virkamies ja häntä sitoo samat säännöt kuin muitakin. Onko siis väärin, jos hän noudattaa niitä? Oletan tässä, että virkamiehet eivät käyttäisi "valtaansa" väärin.
Peltipoliiseja löytyy muualtakin. Vinkki: Varkaudesta pääsee poiskin, jos ei kaupunki miellytä.
Ootte kyllä oikeassa ,että perseestä koko varkaus olisiko siellä olevinaan viisaita? Mutta todellisuudessa ei. Osataan kyllä kirjoitella lehtiin jne. mut onko niissä mitään järkeä.Mua vituttaa tollaset henkilöt suoraan sanoen pitää kansaa typeränä.Ps. onneks ei oo täällä.
varkaudessa ainakin aloitettiin tekemää ensimmäiset tolpat.En tiedä nykyistä tilannetta tehdäänkö enää täällä ja onko muuallakin tekeleitä.siksi kai Varkaus on niin piiritetty kun täällä ovat syntynsä saaneet joskus 80-90luvun taitteessa.olis paljonkin "peltipollari"tietoo.Hyvä asia mutta Haapala parempi.Ei hän vahinko vaan ehdi jokapaikkaan meitä vahtimaan ja varjelemaan.Ainii Jeesushan se varjelee.Jätetään Haapalalle muut työt.