Huoneisto Barcelonasta?

Niinuska

Runsaudenpula!

Olisiko kellään vinkata kivaa huoneistoa kuudelle Barcelonan keskustasta? Matka-aikamme on 3. - 10.6.08 ja budjetti n. max. 1500 €. Netti on juu täynnä huoneistosivustoja mutta ihan älyttömän hankala valita, kun kaupunki ei ole tuttu. Otan mielelläni vastaan myös luotettaviksi ja joustaviksi todettujen huoneistonvuokraussivustojen osoitteita.

Kiitos ihanaiset!

5

1415

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gillian

      Tästä on ollut hyviä kokemuksia:

      http://www.citysiesta.com/accom_list.php?city=Barcelona&type=apartment

      Valikoima on laaja. Meillä oli huoneisto neljälle.

      Barceloneta oli hyvä valinta meille: ranta ja hyviä ravintoloita lähellä, kävely- tai bussimatka turistialueille, ei ammattilaiskerjäläisiä, koska alue ns. tavallisten ihmisten asuinalue eikä turistipyydys. Alueella on mm. kauppahalli, josta voi aamulla noutaa tuoreita aamiaistarvikkeita.
      Huoneisto oli sitä mitä luvattiin ja kartta ohjeineen tuli postissa etukäteen.

    • annaleena

      Minulla olisi tarjottavana seuraava huoneisto vuokralle:

      Vuokrattavana päiviksi tai viikoiksi huoneisto Barcelonassa, Santsin rautatieaseman välittömässä läheisyydessä. Hyvät liikenneyhteydet; lentokenttäjuna Santsin rautatieasemalle, metrolinjat 3 ja 5 (matka keskustaan tai rannalle metrolla n. 5 min.). Lisäksi aivan läheltä löytyvät myös linja-auto- ja taksiasemat. Huoneisto sijaitsee rauhallisella kadulla, josta löytyy helposti erilaisia liikkeitä, paikallisia ravintoloita ja baareja, ruokakauppoja ja muita tarpeellisia palveluita. Suomalaisittain huoneisto on toisessa kerroksessa (sisääntuloaulan yläpuolella), moderni ja viihtyisä. Parvekkeet sekä olohuoneessa että makuuhuoneessa, joiden ansiosta asunnossa on paljon luonnonvaloa.

      Huoneisto on täysin varusteltu: olohuoneessa vuodesohva, televisio ja stereot; keittiössä astianpesukone, jääkaappi, uuni; kylpyhuoneessa iso hierova kylpyamme, pyykkikone, kuivaaja, silitysrauta, imuri, hiustenkuivaaja; makuuhuoneessa tuplavuode, joka on myös mahdollista erottaa kahdeksi erilliseksi vuoteeksi.

      Jos kiinnostaa, kysy hintatietoja ja kuvia osoitteesta annaleena at hotmail piste com

    • sljkdf

      Olemme käyttäneet Interhomea pari kertaa ja moelmmilla kerroilla on ollut tosi hyvä ja iso ja edullinen huoneisto. Suosittelen.

    • Toukokuu2007
      • Nimetön

        Hei kiitos viesteistä ja vinkeistä! Huoneisto löytyi lopulta osoitteesta www.visit-bcn.com. Palvelu ainakin näin alkajaisiksi ollut nopeaa ja ystävällistä. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      332
      2629
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      176
      1885
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      32
      1684
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1527
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      51
      1036
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      269
      892
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      773
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      645
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      40
      565
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      551
    Aihe