MJ:n lauseita

Mulla on nyt vähän tällanen outo aihe. Haluaisin tänne mahdollisimman paljon MJ:n lausahduksia tai lauseita tai jotain sellasta, mieluusti suomeksi. Kiitos jo etukäteen jos joku vastaa!
122049
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos puhutaan Michaelin lausahduksista, niin mulla tulee mieleen lähinnä hee-hee ja au!

Käy täällä Michael Jackson soundboardissa (jos et ole vielä käynyt). Siellä on jotain Michaelin lausahduksia, vaikka kaikki niistä eivät oikeita olekaan(osa on).....

http://www.2flashgames.com/f/f-597.htm

Äänestä
  • ...mistä tietää mitkä on ihan niitä oikeita lausahduksia tai mitä nyt onkaan??? :)

    Äänestä

  • Tämmönen outo aihe kirjoitti:

    ...mistä tietää mitkä on ihan niitä oikeita lausahduksia tai mitä nyt onkaan??? :)

    ...mitkä ovat tekaistuja ja mitkä ovat Michaelin suusta tulleita. Kuuntelet vain tarkasti=D

    Äänestä

  • puoletkaan oikeasti MJ:n sanomia...? Kaamea kuva taustalla :S Mikä ihme sivu tuo edes on? Tuntuu pikemmin pilkkasivulta... :/

    Äänestä

  • Mjj- kirjoitti:

    puoletkaan oikeasti MJ:n sanomia...? Kaamea kuva taustalla :S Mikä ihme sivu tuo edes on? Tuntuu pikemmin pilkkasivulta... :/

    Ne aika pitkälti kaikki on Michaelin sanomia, lähes kaikki otettu ja katkottu eri haastatteluista, kuten esim. LWMJ ja 60 minutes sekä Simpsonit-jaksosta missä Michael oli mukana. Se missä "Michael" laulaa Billie Jeania ei ole Michael, koska se on Simpsoneista ja Michael ei laulanu siinä olleita biisejä.

    Äänestä

"Herkullisia" sanoi miihkeli eskari-ikäisiä poikia nähdessään.

Äänestä

"Pannaan lasta", sanoi MJ kun käsi katkesi.

"Painetaas nappulaa", sanoi Mj hissiin mennessään.

"Tänään vedetään lasta pulkassa", sanoi MJ lähtiessään talviaamuna muksujen kanssa kävelylle.

Äänestä
  • - Michael, mitä sinä teet tähän aikaan yöstä keittiössä?
    - Etsin pientä suuhunpantavaa.

    Äänestä

  • ...on MJ kirjoitti:

    - Michael, mitä sinä teet tähän aikaan yöstä keittiössä?
    - Etsin pientä suuhunpantavaa.

    MJ ei oo pedari! Ottakaa vähän asioista selville muualtakin kuin lehtien lööpeistä! MJ on hyvä mies ja välittää lapsista, ei hän ole hyväksi käyttäjä! Sitä paitsi kuinka moni muu artisti on ollu aika ikävästä aiheesta juorulehtien etusivulla? Pitäkää suunne kii kun ette tiedä mitään!

    Äänestä

  • MJLover<3 kirjoitti:

    MJ ei oo pedari! Ottakaa vähän asioista selville muualtakin kuin lehtien lööpeistä! MJ on hyvä mies ja välittää lapsista, ei hän ole hyväksi käyttäjä! Sitä paitsi kuinka moni muu artisti on ollu aika ikävästä aiheesta juorulehtien etusivulla? Pitäkää suunne kii kun ette tiedä mitään!

    tiedän ettei noi oo totta mut silti naurattaa... siis jos aattelee et michael on ihan ku kuka tahansa ihminen, ja saanu tommosen väärinymmärrystapauksen, nii toi naurattaa... hmm... olikohan tossa lauseessa järkeä? ...väsyttää... kello puol kakstoista jo... nukkumaan ja näkemään kauniita unia michaelista

    Äänestä

Jenkkiläinen,aseistautunut pullamössökansa on niin saamatonta etteivät yhdestä mielipuolesta saa nirriä pois.

Äänestä
  • Kuka hemmetti on BUCH???? Etkö sä sivistymätön moukka osaa edes nimeä kirjoittaa oikein, jos siis tarkoitit Yhdysvaltojen presidenttiä...? Se meinaan kirjoitetaan BUSH...
    Että sä oletkin sitten sivistymätön ja oppimaton. Sä et ole tainnut edes pullamössöä saada, vaan laihaa kauravelliä tuttipullosta. Liekö sun ravinnonsaantisi vieläkin tuttipullon varassa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tämmönen outo aihe kirjoitti:

Mulla on nyt vähän tällanen outo aihe. Haluaisin tänne mahdollisimman paljon MJ:n lausahduksia tai lauseita tai jotain sellasta, mieluusti suomeksi. Kiitos jo etukäteen jos joku vastaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu