ravintoloita ja yökerhoi

Menossa huhtikuun alussa Roomaan, katellut kyll mestoi netistä, mutt olisko ideoita siellä matkaajilta? Kiitos.
3733
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yökerhoja ja diskoja ??? Just joo,jää kotiin !!!!!!!

Äänestä
  • Voi urpous! Ruokaravintoloita ja mestoi, joissa viettää iltaa? Italian ruokakulttuuri on yks parhaista.

    Äänestä

  • niitä!!!! kirjoitti:

    Voi urpous! Ruokaravintoloita ja mestoi, joissa viettää iltaa? Italian ruokakulttuuri on yks parhaista.

    rooman keskustasta löytyy ravintoloita yms. kyllä aivan varmasti. hiukan alueesta riippuen noin 50-200m välein. sieltä vaan valitsemaan mikä näyttää hyvältä, sopii budjettiin jne. myös illanistumispaikkoja (lähinnä juomiin keskittyneitä) löytyy esim. piazza navonan, campo dei fiorin ja trasteveren alueilta varmasti. varsinaisia clubeja samoilta alueilta sekä testacciosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva Roomatar kirjoitti:

Menossa huhtikuun alussa Roomaan, katellut kyll mestoi netistä, mutt olisko ideoita siellä matkaajilta? Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu