Olen menossa keväämmällä. Minkälainen on pubikulttuuri? Onko terassit yleisiä? Onko niitä vanhassa kaupungissa vai missä?
Jos tiedätte erityisen kivoja, tai jollain tavalla erikoisia, kertokaa paikan nimi minne kannattaa mennä!
onko kivoja
6
1169
Vastaukset
- beer gardens
http://www.europeanbeerguide.net/rigapubs.htm#pubs
vähän tutkailtavaa alkuun. - ...kiinnostavat?
Miksi ihmisten pitää ensin opiskella kohdemaan kapakat, ennen kuin lähdetään reissuun? Miksei siihen maahan voi vaan mennä ja katsoa mitä se pitää sisälläänvai kapakoiden vuoksiko maailmalle mennäänkin? Sama ilmiö toistuu ajoittain joka maan keskusteluosastolla.
Sitten näille joillekin vastaajille voisi esittää täsmennyksen, että asioiden kysyjät täällä ovat enemmän kiinnostuneita muiden matkalaisten omista kokemuksista kuin nettiosoitteista, jotka itsekin osataan löytää.- kiinnostavat
olen siis alkuperäinen kysyjä. Tiedoksi sinulle, miksi kapakat kiinnostavat: niissä pääsee parhaiten juttuun paikallisten ihmisten kanssa.
Ehkä sinua viehättävät museot, galleriat ja "oikeat" nähtävyydet, minua taasen kiinnostaa oikea elämä.
- retsi
Pitääkö kaikki valmiiksi tietää? Eikö se turistimatkalla ole tärkeintä itse löytää ja tutustua? Ja muutakin kuin terasseja. Jos terasseja kaipaat, niin Helsingissä niitä on.
- Jakess
ovat perseestä. Punanaamaisia keski-ikäisiä äijiä vaaleansinisissä kulahtaneissa farkkutakeissaan. Osa tietty noista suomalaisiakin, valitettavasti.
- Juliaana1
Tuli jotenkin mieleen se jokaelokuinen ralliautokilpailutapahtuma Jyväskylän seudulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 893702
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1911460- 771397
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401080Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051020Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3251005- 45907
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86899- 98889
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en125852