TV- ja hoitokokousadressit ovat olleet suurmenestys SRK:lle. Vl:t on niillä pakotettu miettimään omaa suhtautumistaan ko. asioihin. Loppupäätelmänä voi todeta, että noin 100 000 vl:sesta on 100 000 tyytyväisiä kristillisyyden TV-kantaan. Noin 5 200 000 liikkeen ulkopuolisesta henkilöstä 26 on tyytymättömiä vl-liikkeen TV-kantaan.
Vastaavat luvut hoitokokousten kohdalla ovat 100000/100000 ja 25/5200000.
Luvut voi tarkistaa täältä.
http://www.adressit.com/srk-alistus
http://www.adressit.com/hoitokokous
Vaadin palstan aktiiveja laatimaan lisää vastaavia adresseja!
Vastaavat luvut hoitokokousten kohdalla ovat 100000/100000 ja 25/5200000.
Luvut voi tarkistaa täältä.
http://www.adressit.com/srk-alistus
http://www.adressit.com/hoitokokous
Vaadin palstan aktiiveja laatimaan lisää vastaavia adresseja!
Vastaukset 4
Vanhimmat
näyttävät olevan tuostakin vain puolet, eli 12 nimeä siinä "saattaa" olla,
Nimettömät eivät ole allekirjoituksia tai muut pellet.
Kerää nimiä vaikkapa sen puolesta, että televisio ei sovi uskovaiseen kotiin niin katsotaan miten käy.
Toinen ehdotus, että laadit adressin sen puolesta, että hoitokokoukset olivat tarpeellisia ja siunauksellisia.
tuollaisille adresseille, koska olen nykytilanteen kannalla. Nykytilanne säilyy, kun ei tee mitään adresseja. Adresseille voi käydä yhtä nolosti kuin TV- ja hoitokokousadresseille: heikon osanoton vuoksi se kääntyvät itseään vastaan.
Muutamat nimimerkit kirjoitti (esim. Jem) ettei uskalla perheensä takia nimeään listaan laittaa.
Sitten se ettei kaikki tiedä tuollaisen adressin olemassaolosta.
Moni ei osallistu yhteenkään adressiin ei minkäänlaiseen joten ei tähänkään. Adressit eivät kiinnosta kaikkia ja monet ajattelee ettei niillä muuteta asioita. Itsekään en siksi nimeä pane adresseihin koska en usko niitten tehoon.
Adressista tiedottaminen lienee ollut vaikeaa tälläkin palstalla kun sitä käsittelevät avaukset on nopeasti poistettu.