vihaan tätä!
en vihaa pitää niin paljon kuin tätä ahmimista.
silti teen sitä. en jaksa ymmärtää.
kohtalontovereita?
bed = perseestä
5
1033
Vastaukset
- ymmärrän
:( :( :(
Se saa niin liikaa minut vihaamaan itseäni. - yks vaan
Vihaatko todella ahmimista vai teetkö sitä, jotta sulla tulisi hyvä olo...meinaan eihän sitä mässätä jotta saatais paha olo vaan kun se laittaa serotoniintason nousemaan ja niin kuin yhdessä kirjassa sanottiin "olo on kuin olisi saanut huumepiikkinsä" Olo on rentoutunut...
Onhan se kyl vihattavaa kun ei tiedä muita keinoja rentoutua. :((((- fdgdfffg
on niin ihana ahmia itsensä niin täyteen ruokaa että ei tunne enää mitään muutaa, just silleen että on ihan relax. mutta olo ja se ahdistus sen jälkeen on jotain niin kamalaa!! ruuan ahmiminen on kuin joku huumeriippuvuus, oikeasti!
nyt yritän oikeasti päästä näistä jatkuvista ahmimisista, TÄYTYY löytää jokin keino rentoutua!! - kellään
fdgdfffg kirjoitti:
on niin ihana ahmia itsensä niin täyteen ruokaa että ei tunne enää mitään muutaa, just silleen että on ihan relax. mutta olo ja se ahdistus sen jälkeen on jotain niin kamalaa!! ruuan ahmiminen on kuin joku huumeriippuvuus, oikeasti!
nyt yritän oikeasti päästä näistä jatkuvista ahmimisista, TÄYTYY löytää jokin keino rentoutua!!hyviä vinkkejä rentoutumiseen, tekemiseen kun himo iskee? kannustavia ajatuksia jne..?
- cayennepippuri
kellään kirjoitti:
hyviä vinkkejä rentoutumiseen, tekemiseen kun himo iskee? kannustavia ajatuksia jne..?
itselläni lihominen riistäytyi viimeisen päälle käsistä kun lopetin tupakan polton 3 vuotta sitten. nyt saattaa olla ahmiminen ainakin hetkellisesti kurissa, mutta ryyppään enemmän kuin koskaan (yliopistomeinigeissä aika helppoa..). yhden 4 kuukautta juoksin pari kertaa viikossa kaks vuotta sitten, siitä tuli ihmeellisen hyvä olo, mut sitten taas syömisestä johtuva euforia vei mennessään. kai se on aika henkilökohtaita mistä rentoutuu.. näiden tyhmien päihdyttävien aineiden ja ruuan lisäksi en keksi muuta kuin liikunnan. siihen taas liittyy sama vanha juttu: löydä joku laji mistä tykkäät oikeasti. mut eipä ole vielä löytynyt. jooga tai pilates vois olla kivoja tosin, ainakin rentouttais..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323037Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b2092683Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1191324Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411268- 721156
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3051155Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin91113Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721111Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211035