Tietääkö kukaan

kaavoja netistä kestovaippo...

Olisi hienoa, jos netistä voisi tulostaa kaavat kestovaippoihin. Löytyisikö mistään?

6

882

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kestoilija

      Jos oikein muistan niin kestovaippayhdistyksen sivuilla on linkkejä ja olikohan sellainen kuin kestovaippainfo -sivusto toinen? Googlaa ja käy katsomassa:)

    • groups

      Aika huonosti on netistä kaavoja saatavissa, mutta kun liityt yahoo groupsissa tee-se-itse vaippa ryhmään niin siellä on listattu jonkin verran kaavoja. Käsityölehdistä löytyy, käy lainaamassa kirjastosta 2007/2 suuri käsityölehti tai Ottobre en muista numeroa, mutta sen voi tsekata ottobren nettisivuilta että mistä numerosta löytyy.

      • kestoilija

        vai tarkoititko suuri käsityölehti tammikuu 2008? Siinä on ainakin yksi kaava, tuosta en tiedä vaikka vuosi sittenkin olisi ollut:)


    • tsinä
    • hellenäippä

      Tuolta kestovaippainfon sivuilta löytyy kyllä jos jonkunlaista, ottobrellä löytyy myös aika helpot villapöksyjen neulonta ohjeet netistä, ainakin tämä yksilö sai siitä selvän vähän neuloneena..

      Kannattaa kurkkailla niitä tsi-palstojen keskusteluja, niiten alussa on jotain linkkejä kerättynä moniin..

      tuossa tuo ottobre, ja sieltä varmaan jostain löytyy villavaipan vieressä olevan vaipan ohje, jos jaksat vähän kaivella :)

      http://www.ottobredesign.com/fi/kaavat/pdf/villahousut_fi.pdf

    • tsinä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2484
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      35
      2264
    3. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      26
      1995
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      89
      1810
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      308
      1630
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1456
    7. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      25
      1391
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      71
      1246
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1058
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      11
      1043
    Aihe