jotta on saanut pitää ammattiliiton tiliin välillä lomaa.Nyt alkoi viimeinen rupeama ja kahdessa kuukaudessa olen maksanut kaikki velkani yhteensä 50.000.
Lopettakaa ruikutus te kaikki veloissa olevat ja painukaa töihin.
Lopettakaa ruikutus te kaikki veloissa olevat ja painukaa töihin.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla enää jäljellä 90.000 euroa! Olen myyjä ja vaikutan itse palkkaan, bruttoni vuodessa 50-60.000, veroihin se 17 ja ulosottoon 13, plus itse maksan noin 10 velkkoja. Maksaan koko setin noin 5 vuodessa. Joudun kyllä elää pikkasen niukasti, mutta motivaatio on ylällä! Itse aiheutin sen, perhana niitä nuoruden tyhmyyksiä... akka lähti, mutta menköön!
Tässäkin ollaan kahdeksasta kahdeksaan joka päivä! No tulee se 5 viikon loma tossa toukokuussa, lähen Indonesian paratiisiin Baliihin tästä helevetista vähäksi aikaa.
Juu tiukoilla eletään,mutta Baliin matkustetaan.Ehdotus kokeiluksi;elämiseen kk jää 120e,mitäs luulet mun syövän loppukuussa?Tai lähtevän edes Tallinnaan?
...suoraan sieltä! Kato on sellainen kun lomaraha, lomapalkka ja lomalta paluurahaa, jonka olen saanut joka vuosi heti 30:lta päivältä. Ja mitä se tekee 50.000-60.000 euron vuosipalkalla? noin 8.000-10.000, eiköhän sillä pikkusen kiertää jo! Loman tarpeessa kyllä olen ollut pitemmän ajan, jotta voisin taas olla pelikunnossa kun myyntisesonki alkaa ja samalla velan lyhentäminen jatkuu!