Ei kyl paljon äly päätä pakota. Tuskin noilla vauhdeilla on lupa ajella pyöräteillä, jos ollenkaan.
Mees metsään ajelee!
Mees metsään ajelee!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pari vuotta sitten just Kanavansuun lähellä Läntisellä kanavantiellä ratsasti nuori tyttö hevosella. Tie oli aika liukas. Olin juuri hevosen ja tytön lähellä kun h....n lujaa pyyhälsi moottorikelkka lumipenkan takaa. hevonen pillastu ja moottorikelkkailja ei siitä piitannu vaan huuvatti vielä isommilla kierroksilla menopeliään. Hevonen veti edestakas ja sen jalat meni siksakkia. Itsellä sydän hakkasi ja mietin jo miten joudun kohta soittamaan ambulanssia ja antamaan ensihoitoa tippuvalle ratsastajalle.
Siis se oli ihan hirveää katsottavaa ja siinä lähellä seistessä sitä vasta tajusi miten iso hevonen on ja miten pahasti siinä olisi voinut käydä.
hevoset kuuluvat hakoihin, tai makkaratehtaalle.
ja moottorikelkathan ei kuulu pyöräteille eikä kaduille!
Hei oikeesti, jos ei teillä oo pokkaa lausua niitä asiattomia mielipiteitänne muuten, ku tälläsella keskustelupalstalla säälittävästi kasvottomana, niin säästäkää niitä limasia näppejänne, älkääkä kommentoiko mitään, sillä kasvotustenhan teistä ei oo minkään sanojaksi ja tiiätte sen itsekin!
Täällä vois oikeesti olla ihan asiallista keskustelua, ellei täällä olis jatkuvasti näitä yksinkertaisia jälkeenjääneitä (anteeks, minkäs sille itse mahtaa), jotka hakee itelleen edes jonkinlaista sanavaltaa näin nololla tavalla!
Ja sie oot varmaan just sen meetwurstin suurkuluttaja, senhän huomaa ulkomuodostas! Vanhempas ei oo ikinä siuta eläimiin totuttanu,vaan jossain tynnyrissä oot kasvanu, välillä tiputettu meetwurstin viipale kannen välistä.
Anonyyminähän siekin kirjoittelet.
Tämä tarkoittaa sitä että jos haluaa asiallista keskustelua ei pidä provosoida eikä provosoitua.